Premiera nowego etapu River Point na Kępie Mieszczańskiej

Po prawie 3 latach, Archicom wraca na Kępę Mieszczańską. Właśnie ruszyła sprzedaż kolejnego, III etapu River Point -inwestycji w której do tej pory w poprzednich etapach właścicieli znalazło ok. 260 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 17 marca 2022 12:03

  • Archicom prezentuje nowy etap River Point, KM4 – inwestycji na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej.
  • Do sprzedaży trafiło 185 mieszkań o powierzchni: 25-92 mkw., z bezpośrednim widokiem na park lub zabytkową stajnie.
  • Korzyści z wyboru River Point: bliskość centrum, widoki na zieleń, prestiż połączony z komfortem i bezpieczeństwem.
  • Rozbudowana infrastruktura – łatwy i szybki dojazd z prawie każdego miejsca w mieście.

Mieszkaj spektakularnie

River Point powstaje we Wrocławiu. Inwestycja powstała powstała
z myślą o singlach i rodzinach z dziećmi. To już III etap inwestycji, która od sześciu lat wzbogaca krajobraz miasta na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Nowy etap to 185 mieszkań ponadstandardowych wysokościach 271 cm, o zróżnicowanym metrażu od 25 do 92 mkw.; z balkonami, tarasami i ogródkami, które są przedłużeniem mieszkania. Dodatkową wartością są reprezentatywne klatki schodowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ARCHICOM WYEMITUJE OBLIGACJE O WARTOŚCI 110 MLN ZŁ

Kępa Mieszczańska w rękach mieszkańców

Kępa Mieszczańska to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia m.in. ze względu na trud mieszkańców, którzy przez lata starali się o zagospodarowanie tego terenu. To ich wysiłki, starania i dialog z urzędnikami sprawiły, że miasto kupiło działki od Agencji Mienia Wojskowego. Lata starań o przekształcenie terenu w zielone przestrzenie - nie poszły na marne.

Udogodnienia poprawiające komfort życia

River Point to szereg udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Wśród nich – przede wszystkim – Strefa Parku, ogromny – zajmujący powierzchnie 4ha – naturalistyczny teren zielony, otwarty na rzekę.

Większość nowych mieszkańców będzie mogła cieszyć się widokiem na zieleń, w samym centrum miasta. Planowane bogate zaplecze handlowo-usługowe – kawiarnie, pracownie artystyczne, wieża widokowa oraz miejsca integracji sąsiedzkiej. Do tego strefa zajęć ruchowych, edukacyjnych i place zabaw.

Nowy etap River point otoczony historią

Na spektakularność inwestycji wpływa też historyczna bliska zabudowa. Na terenie River Point znajduje się zabytkowa stajnia, która została wzniesiona w 1880 roku dla potrzeb oddziału artylerii konnej. Po II Wojnie Światowej służył jako obiekt wojskowy dla Wojska Polskiego. Wewnątrz budynku zachowały się m.in. przepiękne sklepienia krzyżowe. Archicom - korzystając ze swojego doświadczenia m.in. z Browarów Wrocławskich – zrewitalizuje ten budynek i przeznaczy go m.in. na działalność komercyjną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych