Projekt przy ul. Morelowej w Warszawie spod kreski Kulczyński Architekthousemarket.pl - 20 maja 2021 14:26


Projekt przy ul. Morelowej w Warszawie powstał w pracowni Kulczyński Architekt. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku, zakończyła niespełna dwa lata później.


Osiedle składa się z dwóch bloków, pięcio- i sześciopiętrowego, w których łącznie znajduje się 237 mieszkań o powierzchni od 30 do 90 m kw. Taka wielkość i forma budynków wynikała zarówno ze standardu inwestycji, określonego przez dewelopera, firmę Bouygues Immobilier, jak i uwarunkowań wynikających z niedalekiej infrastruktury – ruchliwej drogi szybkiego ruchu czy stacji benzynowej. Całość została ukształtowana tak, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości działki, zapewniając wszystkim przyszłym lokatorom atrakcyjną przestrzeń do życia.

Wszystkie mieszkania znajdujące się na parterze mają ogródki, a lokale na wyższych kondygnacjach balkony z przeszklonymi lub ażurowymi balustradami, aby nie ograniczać mieszkańcom widoku na zieleń oraz zapewnić dobre nasłonecznienie. Pod budynkami znajduje się parking, nie brakuje także miejsc postojowych dla gości w okolicy budynków. W części wspólnej między blokami znajduje się duży plac zabaw dla dzieci.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miejscowy plan zagospodarowania ściśle określał kolorystykę elewacji – musiała być jasna, ciemny kolor mógł zostać wykorzystany jedynie na niewielkiej powierzchni. Większy budynek, położony bliżej ulicy, jest utrzymany w kolorystyce biało-żółtej, natomiast na ścianach mniejszego bloku w głębi osiedla znalazła się szachownica w kilku odcieniach szarości. Kolor żółty oraz geometryczny mural przedstawiający drzewo nawiązują do nazwy ulicy Morelowej. Nieregularne plamy intensywnego koloru oraz zróżnicowana forma balkonów sprawiają, że budynki są atrakcyjne wizualnie, ich rytm został przełamany. Na elewacji jednego z budynków zostały umieszczone stalowe kratownice na rośliny pnące.

Osiedle Morelowa to dobry przykład projektu o podstawowym standardzie, który wyróżnia się interesującą, atrakcyjną architekturą. Inwestycja ta pokazuje, że mieszkania, których cena za metr kwadratowy jest akceptowalna przez przeciętnego Polaka planującego zakup mieszkania w Warszawie, również mogą być dopracowane funkcjonalnie i wizualnie, z wykorzystaniem sztuki oraz z estetycznie zaprojektowaną częścią wspólną i zielenią. Architektom z pracowni Kulczyński Architekt udało się zrealizować założenie dewelopera – stworzyć komfortową przestrzeń do życia w przystępnej cenie.