Projektowanie zieleni. OW SARP zaprasza na szkolenie

Sekcja Architektury Krajobrazu OW SARP zaprasza na dwudniowe szkolenie OW SARP dla architektów i architektów krajobrazu działających w zawodzie „Woda w Zieleni" - Projektowanie zieleni retencyjnej. Tym razem jako prelegent wystąpi dr inż. architekt krajobrazu Joanna Rayss.

Autor: housemarket.pl 15 czerwca 2022 11:06

  • Celem projektu jest zrozumienie problematyki przestrzeni, przez pryzmat wody jako istotnego elementu kształtowania i funkcjonowania przestrzeni urbanistycznej.
  • To kolejna już po "Wodzie w Centrum”, czy „Wodzie po duńsku”, odsłona spotkań poruszających temat wody w terenach zurbanizowanych.
  • W programie szkolenia znajdą się: systemy przyrodnicze miast a zielona infrastruktura, metody nawadniania zieleni, retencja a drenaż.

Mądre gospodarowanie zasobami wodnymi to obecnie jedno z największych globalnych wyzwań. Celem projektu jest zrozumienie problematyki przestrzeni, przez pryzmat wody jako istotnego elementu kształtowania i funkcjonowania przestrzeni urbanistycznej w wymiarach: przyrodniczym, klimatycznym, krajobrazowym, gospodarczym, ekonomicznym, estetycznym czy symbolicznym.

W programie szkolenia znajdą się: systemy przyrodnicze miast a zielona infrastruktura, metody nawadniania zieleni, retencja a drenaż - krytyczny przegląd popularnych metod związanych z zagospodarowaniem i retencją wody opadowej, metodyka obliczania ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych, metodologia projektowania Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej, SPRiM jako teren biologicznie czynny i kwestie ekonomiczne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas drugiego dnia szkolenia pokazane zostaną studia przypadków, omówione zostaną 3 projekty uwzględniające retencję wody na terenie inwestycji, m.in. na osiedlu mieszkaniowym w Pogórzu, gm. Kosakowo ul. Paderewskiego/ Kościuszki, w tym omówienie obliczeń ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych zaprojektowanego Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej, a także przygotowania podłoża dla roślin i dobór gatunkowy zieleni retencyjnej.

Szkolenie jest dwudniowe.

20.06.2022 (poniedziałek) w godz.: 11:00-17:00 OW SARP zaprasza do ZODIAKu Warszawskiego Pawilonu Architektury.

22.06.2022 (środa) w godz. 11:00-15:00, drugi dzień szkolenia odbędzie się na platformie zoom OW SARP.

Wstęp na szkolenie jest wolny. Na szkolenie obowiązują zapisy,  liczba uczestników szkolenia jest ograniczona. Rejestracja uczestników szkolenia nastąpi wg kolejności zgłoszeń.

Warunkami uczestnictwa w Szkoleniu są: zgłoszenie do dnia 15 czerwca 2022 r. imienia i nazwiska Uczestnika z deklaracją, iż jest się działającym w zawodzie architektem lub architektem krajobrazu, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez OW SARP oraz wyrażenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie przez OW SARP wizerunku utrwalonego w ramach szkolenia „Woda w Zieleni”.

Partnerem OW SARP przy realizacji szkolenia jest ACO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych