Projekty mixed-use: inwestycje wielofunkcyjne coraz chętniej wybierane przez Polaków

Projekty wielofunkcyjne na stałe wpisują się w przestrzeń dużych polskich miast. Sprawdźmy dlaczego coraz więcej osób jako miejsce do życia wybiera budynki wielofunkcyjne.

Autor: housemarket.pl 05 stycznia 2022 11:15

  • Powstające w ostatnich latach inwestycje typu mixed-use to coś więcej niż budynki biurowe czy mieszkalne z lokalami handlowymi na poziomie parteru.
  • Mixed-use to odpowiedź deweloperów na potrzeby nowego, bardziej wymagającego pokolenia, które dużą wagę przykłada do postępu technologicznego i wielofunkcyjności.
  • Ostatnie lata wyraźnie pokazały, że należy odejść od tradycyjnego podziału miasta na strefy.

Mieszkańcy wrocławskiego OVO mówią o filozofii życia, która łączy w sobie wszystkie współczesne potrzeby. Życie w sercu jednego z piękniejszych polskich miast, doskonała lokalizacja pozwalająca zaoszczędzić cenny czas, miejsce spotkań rodzinnych i biznesowych, nieograniczony dostęp do strefy relaksu, ale przede wszystkim – dom. Każdy kto decyduje się na kupno lub wynajem apartamentu w budynku wielofunkcyjnym wprowadza do swojego życia szczyptę luksusu.

- Sysząc hasło „OVO” myślimy nie tylko o luksusowym hotelu i miejscu spotkań biznesowych, ale również o prawdziwie przyjaznym miejscu do życia - mówi Inez Otto, rental and sales manager, Angel Management.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Życie tętniące rytmem miasta

Ostatnie lata wyraźnie pokazały, że należy odejść od tradycyjnego podziału miasta na strefy. Oddzielnie strefy mieszkalnej od użytkowej spowodowało paraliż komunikacyjny oraz utratę cennego czasu. W niektórych miastach dojazd z domu do pracy i z powrotem zajmuje mieszkańcom nawet 3 godziny dziennie, co generuje problemy na wielu płaszczyznach: rodzinnej, biznesowej jak również środowiskowej. Ograniczając podróże, nie tylko oszczędzamy czas, ale również poprawiamy jakość powietrza, co z kolei przekłada się bezpośrednio na jakość naszego życia.

Dynamika życia oraz rzeczywiste potrzeby Polaków zmieniły się diametralnie, co zostało zauważone również przez deweloperów. Budynki wielofunkcyjne to dziś nie tylko miejsce gdzie wychodząc z biura możemy zrobić zakupy czy spotkać się na kolacji z przyjaciółmi. Dzięki przestrzeni przeznaczonej na apartamenty pod hasłem mixed-use coraz częściej kryje się również stałe lokum.

- Projekty typu mixed-use łączą w sobie wszystkie potrzeby: tworzą fantastyczną przestrzeń do życia, odpoczynku i pracy, a jednocześnie umożliwiają rozwój relacji społecznych. W ostatnim czasie Polacy coraz chętniej decydują się na najem mieszkania w centrach dużych miast. To znacznie ułatwia im codzienne funkcjonowanie. Również OVO wybierane jest jako miejsce stałego zamieszkania, nie tylko przez singli, ale również rodziny z dziećmi. Ta zmiana nastawienia do budynków wielofunkcyjnych będzie się utrwalała, ponieważ w dzisiejszych czasach przy wyborze miejsca do życia ludzie stawiają przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność – dodaje Inez Otto.

Funkcjonalność ponad wszystko

Jak sama nazwa wskazuje inwestycje mixed-use mieszczą w sobie wiele różnych funkcji. W przypadku OVO Wrocław zostały one rozłożone warstwowo i zmieniają się wraz z kolejnymi poziomami budynku. Na parterze i niższych piętrach mieszczą się wysokiej klasy lokale biurowe, pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, Holmes Place - centrum fitness klasy premium oraz luksusowe Kandara SPA. Nie brakuje też butików z odzieżą topowych światowych marek, a także licznych kawiarni i restauracji, serwujących dania kuchni z całego świata. Na najwyższych kondygnacjach znajdują się luksusowe apartamenty i penthouse’y, których mieszkańcy oprócz dostępu do wielu usług mieszczących się w budynku, mają do swej dyspozycji rozbudowaną strefę relaksu. Wewnętrzny, wielofunkcyjny dziedziniec mający charakter ogólnodostępnej przestrzeni publicznej, stanowi miejsce interakcji społecznych, biznesowych i kulturalnych. Budynek zaprojektowany przez pracownię Gottesman-Szmelcman Architecture stał się spokojną wyspą w centrum tętniącego życiem Wrocławia.

Mixed-use to odpowiedź deweloperów na potrzeby nowego, bardziej wymagającego pokolenia, które dużą wagę przykłada do postępu technologicznego i wielofunkcyjności. Pokolenie to stawia przede wszystkim na wygodę i oszczędność czasu, dlatego tego typu inwestycje z pewnością będą coraz bardziej pożądane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych