Projekty w planie i budowie ogłoszone w 2021 roku

Deweloperzy coraz śmielej inwestują w spektakularne projekty mieszkaniowe, zlokalizowane w największych miastach Polski. Już wkrótce nowe osiedla i nowoczesne wielofunkcyjne kompleksy mieszkaniowe stanowić będą wizytówkę Warszawy, Krakowa, Trójmiasta czy Wrocławia.

Autor: housemarket.pl 27 grudnia 2021 08:07

Wśród największych projektów mieszkaniowych, o których informacje pojawiły się  w 2021 roku znajdują się zarówno inwestycje międzynarodowych graczy, jak i ogólnopolskich deweloperów. Wszystkie z powodzeniem odpowiadają na popyt ze strony osób poszukujących mieszkania.

Aleje Praskie to duży projekt od Develia, który powstanie na warszawskiej Pradze Południe. Deweloper, w najbliższych latach planuje wybudować niemal 1200 mieszkań. W dwóch pierwszych budynkach znajdzie się 110 lokali o zróżnicowanych rozkładach, od funkcjonalnych kawalerek po przestronne mieszkania czteropokojowe. Miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych zostaną dostosowane do zamontowania ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach znajdą się także powierzchnie usługowe. Budowa zakończyć się ma w drugim kwartale 2024 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

J.W. Construction Holding uruchomi nowy projekt w Szczecinie. Będzie to kompleks apartamentowców z 800 mieszkaniami o podwyższonym standardzie, z mariną i zapleczem handlowo-usługowym. Osiedle Nad Odrą powstanie na działce o powierzchni około 1,9 ha na Łasztowni, przy Moście Długim, obok nadbrzeża Odry - ulubionego przez Szczecinian i turystów miejsca spacerów i wypoczynku. W budynkach będą się mieścić garaże na ponad 800 miejsc postojowych i ogólnodostępna część komercyjna, która zajmie powierzchnię ponad 9,3 tys. mkw. Budowa rusza w tym roku.

26 listopada został wmurowany akt erekcyjny pod budowę kompleksu mieszkalno-usługowego klasy premium. Osiedle Horizon powstanie w Gdańsku i pomieści 629 mieszkań i 9 lokali usługowych.

Bouygues Immobilier Polska w tym roku ogłosił dwie nowe inwestycje. W Warszawie, wybuduje projekt NOVÉLIA Bemowo. W Poznaniu natomiast powstanie czwarta inwestycja dewelopera - Vilda Unique.

NOVÉLIA Bemowo znajduje się w Warszawie przy ulicy Wieśniaczej. To kameralny projekt, w którym powstanie 89 mieszkań. Atutem inwestycji jest lokalizacja zapewniająca dostęp do stacji metra Bemowo, która wraz z nowym odcinkiem linii M2 zostanie oddana do użytku w przyszłym roku. A ponadto, ekologiczne rozwiązania, m.in. panele fotowoltaiczne na dachu, oświetlenie LED w częściach wspólnych, a także system zagospodarowania wody deszczowej.

Z kolei Vilda Unique powstanie blisko centrum Poznania, przy ulicy Niedziałkowskiego. Wyróżnia się industrialnym charakterem wpisanym w tradycję dzielnicy oraz ekologicznymi rozwiązaniami, w tym zielonym dachem, a także ogrodem wertykalnym w holu wejściowym. W budynku znajdzie się 69 mieszkań, z których większość to lokale typu studio o powierzchni od 29 mkw. W budynku zaprojektowane zostały też mieszkania dwu i trzypokojowe o metrażu od 34 mkw. do 62 mkw. Budowa inwestycji zakończy się w 3. kwartale 2023 roku.

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych