Promocyjny wysyp mieszkań w programie MdMHouseMarket.pl - 14 marca 2016 14:53


Activ Investment realizujący inwestycje w Katowicach przy ul. Karoliny oraz przy ul. Chorzowskiej w ramach okresowej promocji zakwalifikował wszystkie dostępne mieszkania w obu inwestycjach do programu MdM.


To już ostatnia szansa na zakup mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych. Powód? W niesamowicie szybkim tempie wyczerpują się rządowe środki przeznaczone na dofinansowanie zakupu mieszkania w ramach programu.

 Niektóre banki już ogłaszają wstrzymywanie przyjmowania wniosków na kredyty z dopłatą w ramach w MdM. Ten, kto chce skorzystać z dofinansowania wahającego się od 10 do nawet 30 proc. musi się spieszyć.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Gdzie szukać mieszkań objętych programem?

 Activ Investment realizujący inwestycje w Katowicach przy ul. Karoliny oraz przy ul. Chorzowskiej w ramach okresowej promocji zakwalifikował wszystkie dostępne mieszkania w obu inwestycjach do programu MdM. W praktyce oznacza to obniżenie cen, które rozpoczynają się już od 3999 zł/mkw. i nie przekraczają 4794,90 zł/mkw.

Dla poszukujących mieszkań wiąże się to z możliwością wyboru spośród ponad 80 lokali, wśród których znajdziemy zarówno mniejsze metraże od 26 mkw. na Osiedlu Karoliny i od 35 mkw. w inwestycji 4 Wieże do dużych apartamentów o powierzchniach do 101 mkw.

Zamknięte osiedle blisko centrum

Osiedle Karoliny zlokalizowane jest w północnej części Katowic – Bogucicach. Dużym atutem inwestycji jest lokalizacja, która umożliwia szybkie dotarcie do centrum miasta, od którego dzieli ją zaledwie 1,5 km. Do tej pory możliwości zamieszkania w nowym budownictwie w tej części miasta były ograniczone.

- Większość deweloperów skupia się głównie w południowej części miasta, stąd nasza decyzja o budowaniu właśnie tutaj – mówi Monika Wilk - Dzieciaszek dyrektor ds. sprzedaży w firmie Activ Investment. - Nowe osiedle przyczyni się niewątpliwie do modernizacji tej części Katowic i wpłynie pozytywnie na jej rozwój – dodaje.

Inwestycja składać się będzie z pięciu budynków, w których powstanie prawie 300 jasnych i przestronnych lokali. Każdy z nich posiadać będzie balkon lub - w przypadku mieszkań na parterze – przynależny przestronny taras. Inwestycja realizowana będzie etapami. Budowa pierwszego budynku ruszyła w III kwartale 2015 r.

Mieszkania w sąsiedztwie Parku Śląskiego

Inwestycja 4 Wieże zlokalizowana jest po zielonej stronie miasta, naprzeciwko Parku Śląskiego, z drugiej strony zaś na największym osiedlu w Katowicach zapewniającym jego mieszkańcom doskonale rozwiniętą infrastrukturę z licznymi sklepami i punktami usługowymi.

Docelowo powstaną cztery piętnastopiętrowe budynki mieszkalne oferujące szeroki wachlarz metraży mieszkań i apartamentów, wkomponowane w jedną wspólną podstawę zagospodarowaną pod lokale użytkowe. Activ Investment realizuje nową inwestycję etapami. Do pierwszego budynku, Wieży A, mieszkańcy wprowadzili się w 2014 roku.

Sprzedaż Wieży B została już praktycznie zakończona. W ofercie pozostał jedynie apartament o powierzchni 101 mkw. W chwili obecnej w sprzedaży znajduje się trzeci etap inwestycji, w którym zostanie wybudowanych 132 mieszkań. Mimo, iż budowa rozpoczęła się w kwietniu 2015 roku - 60 proc. mieszkań znalazło już swoich nabywców.