Radius Projekt zapowiada duże osiedle w prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy

– Planujemy inwestycję mieszkaniową po prawej stronie Wisły o podobnym charakterze jak Nowy Raków. Mamy już grunt, warunki zabudowy i projekt. Zamierzamy rozpocząć budowę w przyszłym roku – przyznaje Robert Nowakowski, dyrektor do spraw inwestycji Radius Projekt.

Autor: HouseMarket.pl 14 grudnia 2016 08:03

Nowe osiedle Radius Projekt powstanie na warszawskiej Pradze. W otoczeniu przyszłej inwestycji jest zieleń, budowane są drogi. – Za projekt odpowiada pracownia ADS Architekci, która zaprojektowała również mieszkania na stołecznym Osiedlu Nowy Raków. Mamy dobre doświadczenia z Nowym Rakowem, więc chcemy kontynuować ten typ budownictwa na Pradze – informuje Robert Nowakowski, dyrektor do spraw inwestycji Radius Projekt.

Flagowy Nowy Raków

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle Nowy Raków powstaje przy ulicy Instalatorów, na obszarze ponad 8 hektarów, w dzielnicy Włochy, w sąsiedztwie Parku Szczęśliwickiego i Alei Krakowskiej.

 

Inwestycja zakłada budowę około 2 tys. mieszkań w czterokondygnacyjnych budynkach, sieci ulic wewnętrznych wraz z małą architekturą, m.in. zielonym patiem i pomostem nad stawem.

- Jesteśmy na półmetku budowy. Rozpoczęliśmy budowę jedenastego i dwunastego budynku z osiemnastu zaplanowanych. Bloki nr 10 i 11 dobrze się sprzedały w przedsprzedaży, a nr 8 i 9 są na bardzo zaawansowanym etapie sprzedaży – informuje Robert Nowakowski.

Małe mieszkania na wynajem

Około 20 proc. mieszkań kwalifikuje się do programu MdM. Flagowym produktem są lokale dwupokojowe między 36 mkw. a 40 mkw. - Takich sprzedaliśmy najwięcej. W ogóle średni metraż naszych mieszkań na Osiedlu Nowy Raków wynosi około 40 mkw. Mamy sporą grupę klientów, którzy kupują je w celach inwestycyjnych, bo bardzo dobrze się wynajmują – przyznaje dyrektor.

Inwestycja jest projektem sześcioletnim. - Jeśli rynek pozwoli, to pod koniec przyszłego roku zaczęlibyśmy budowę fundamentów ostatnich budynków – zapowiada Robert Nowakowski, dyrektor do spraw inwestycji Radius Projekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych