Radom: Rządowe mieszkania przy Tytoniowej pną się w górę

Przy ul. Tytoniowej w Radomiu trwa budowa realizowana w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Radomska inwestycja to 124 mieszkania w dwóch sześciopiętrowych budynkach na niespełna hektarowej działce. Budowa ruszyła nieco ponad pół roku temu i idzie pełną parą.

Autor: housemarket.pl 25 czerwca 2020 16:37

- Z dnia na dzień widać zachodzące zmiany. Na budynku numer 2 trwają intensywne prace murarskie – murowane są ściany nośne 5 kondygnacji jak również ściany działowe na 3 kondygnacji. Szalowany jest strop nad 4 kondygnacją. Na budynku numer 1 trwają przygotowania do zabetonowania stropu nad 3 kondygnacją jak również prace murarskie ścian działowych 2 kondygnacji. Wykonano już docelowe przyłącze wodociągowe. W przygotowaniu jest realizacja robót związanych z wykonaniem przyłącza kanalizacji deszczowej oraz bytowej – informuje mówi Paweł Gossa, prezes firmy Investcover, która pełni rolę inwestora zastępczego i nadzoruje całą inwestycję na zlecenie PFR Nieruchomości S.A.

W strukturze mieszkań przy Tytoniowej przeważają te 3-pokojowe – stanowią 60 proc. a ich średnia powierzchnia to ok. 59 m kw. Jest także 35 mieszkań 2-pokojowych o przeciętnym metrażu 41 m kw. Architekci przewidzieli w projekcie tylko 2 kawalerki o powierzchni 27 m kw. Mieszkań 4-pokojowych będzie 12, a ich średni metraż wyniesie blisko 72 m kw. Planowanym terminem zakończenia inwestycji jest IV kwartał 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych