Rakowicka 8. Zabytkowe apartamenty o ponadczasowej elegancji

Zrewitalizowana przez Widok Development Rakowicka 8 w Krakowie to wyjątkowa inwestycja, w której można stworzyć dom marzeń. Pod bogato zdobioną secesyjną elewacją kamienicy z 1911 r. znajduje się 14 apartamentów oraz lokale komercyjne i biurowe.

Autor: HouseMarket.pl 14 listopada 2016 10:09

Remont budynku został pieczołowicie zaplanowany z zamiarem zachowania oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. W jego zakresie znalazła się m.in. instalacja ośmioosobowej windy z postarzanymi lustrami oraz klasycznymi kaflami. Na parterze zaprojektowano portiernię, z której przez 24 godziny na dobę prowadzony jest monitoring całego obiektu.

Autentyczne piece kaflowe

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pod bogato zdobioną secesyjną elewacją tego ukończonego w 1911 r. budynku znajdują się powierzchnie komercyjne i biurowe oraz 14 wyjątkowych apartamentów. Zarówno apartamenty, jak i powierzchnie biurowe posiadają oryginalne, drobiazgowo odrestaurowane elementy wyposażenia, jak np. oryginalne drzwi z epoki czy autentyczne piece kaflowe.

Tuż po wejściu do kamienicy uwagę zwraca imponujący hall. Rozbudowana faseta pod stropem, produkowane na zamówienie okładziny ceramiczne Zahna Fliesen, identyczne z zastosowanymi pierwotnie, lub drobiazgowo odtworzona stolarka drzwi i okien tworzą wyjątkową atmosferę, żywcem przeniesioną z początku ubiegłego stulecia. Idąc dalej nie sposób nie docenić ozdobnej klatki schodowej z oryginalnymi drewnianymi pochwytami oraz poręczami udekorowanymi motywami roślinnymi wykutymi na zamówienie przez artystę metaloplastyka.

Apartamenty z widokiem na Stare Miasto

Powierzchnie komercyjne, dostępne na wynajem, dzielą się na lokale usługowe na parterze oraz biurowe na pierwszym piętrze. Na drugim, trzecim, czwartym i piątym piętrze zaprojektowano 14 ekskluzywnych apartamentów, o powierzchni od 40 do 132 mkw. Dwie najwyższe kondygnacje budynku kryją trzy luksusowe, dwupoziomowe lokale mieszkalne typu duplex z dużymi otwartymi tarasami i widokiem na krakowskie Stare Miasto.

Zarówno najmniejsze kameralne apartamenty typu studio, jak i największe dwupiętrowe penthouse'y o imponujących, otwartych pomieszczeniach oferują możliwość elastycznej kreacji wnętrza. Do kupienia zostały ostatnie wolne apartamenty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych