Resi4Rent dołącza do Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Firma Resi4Rent została nowym członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Przystępując do organizacji branżowej inwestor będzie jeszcze intensywniej angażować się w rozwój sektora PRS w Polsce.

Autor: housemarket.pl 21 grudnia 2021 12:31

  • Resi4Rent dołączył do Polskiego Związku Firm Developerskich.
  • Firma będzie uczestniczyć także w realizacji celów statusowych PZFD o zasięgu ogólnokrajowym.
  • Jako członek Fundacji Rynku Najmu Resi4Rent odpowiada za promowanie dobrych praktyk stosowanych przez wynajmujących i upowszechnianie wśród konsumentów wiedzy na temat najmu instytucjonalnego.

Do tej pory, od wiosny 2021 r., firma włączała się w prace warszawskiego oddziału związku. Aktualnie będzie uczestniczyć także w realizacji celów statusowych PZFD o zasięgu ogólnokrajowym, takich jak m.in. działania na rzecz polepszenia warunków realizacji budownictwa mieszkaniowego, reprezentowanie członków związku wobec administracji państwowej i samorządów, promowanie przedstawicieli rynku nieruchomości w Polsce w relacjach międzynarodowych oraz umacnianie wizerunku branży. Równolegle jako członek Fundacji Rynku Najmu Resi4Rent odpowiada za promowanie dobrych praktyk stosowanych przez wynajmujących i upowszechnianie wśród konsumentów wiedzy na temat najmu instytucjonalnego, stanowiącego alternatywę dla finansowania zakupu nieruchomości kredytem hipotecznym oraz dla najmu od właścicieli indywidualnych.

- Przystąpienie do Polskiego Związku Firm Deweloperskich to dla nas naturalny krok w realizacji długofalowej strategii rozwoju. Zrobiliśmy go w odpowiednim momencie, gdy dysponujemy już portfolio ponad 2300 lokali i przygotowujemy kolejne projekty. Jesteśmy gotowi do dyskusji o przyszłości sektora wynajmu od firm i opracowywania rozwiązań wspierających jego profesjonalizację, jakość rynku najmu oraz współpracę między inwestorami. Zależy nam na tym, by nie tyle wyróżniać się największą ofertą na rynku, co udało się w tym roku osiągnąć, ile wyznaczać wysokie standardy kompleksowej usługi najmu. Wynajem od firm wciąż jeszcze nie jest dobrze znany w Polsce, ale już widzimy, jak duży ma potencjał i przede wszystkim, że konsumenci poszukują takiego alternatywnego produktu mieszkaniowego. W tej sytuacji ważne jest, by mówić jednym głosem w sprawach dotyczących warunków inwestycyjnych w Polsce – mówi Sławomir Imianowski, prezes firmy Resi4Rent.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: RESI4RENT POSZERZA OFERTĘ 

Do Polskiego Związku Firm Deweloperskich należy obecnie 266 przedsiębiorstw z segmentów mieszkaniowego, biurowego, handlowego i magazynowego.

- Nasza organizacja rozrasta się i ma coraz większy wpływ na to, jak wygląda polski rynek nieruchomości. Cieszę się, że dzięki kolejnym członkom, w tym Resi4Rent, który reprezentuje segment PRS, możemy pokazywać różnorodność naszego środowiska i wymieniać się praktyczną wiedzą branżową, a także pracować nad tym, by docierała ona do szerokiego grona odbiorców. Efektami naszej współpracy w ramach związku są rozmowy z ustawodawcą w zakresie przepisów budowlanych, wdrażanie Kodeksu Dobrych Praktyk, promowanie budownictwa ekologicznego, projekty CSR i wiele innych inicjatyw, które podejmujemy dzięki zaangażowaniu naszych firm członkowskich – dodaje Konrad Płochocki, wiceprezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Resi4Rent posiada w swoim portfolio 8 inwestycji w 5 miastach: Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, reprezentujących łącznie zasób 2300 lokali na wynajem. W przyszłym roku oddane zostaną kolejne projekty – w Krakowie i Warszawie. Aktualnie w przygotowaniu jest 6 tys. mieszkań w abonamencie. Docelowo do 2025 r. firma planuje powiększenie oferty do ok. 10 tys. lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych