Resi4Rent wybuduje kolejnych 1,4 tys. lokali na wynajem

Konsorcjum banków, z Bankiem Pekao jako liderem, Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Bankiem BNP Paribas, udzieliło ponad 248 mln zł kredytu budowlanego i inwestycyjnego oraz 15 mln zł kredytu VAT na budowę pięciu kolejnych projektów z lokalami w abonamencie Resi4Rent.

Autor: housemarket.pl 16 sierpnia 2021 16:10

W finansowanych projektach łącznie znajdzie się ponad 1,4 tys. lokali w Warszawie oraz Krakowie. Trzy inwestycje są już w trakcie budowy, budowa dwóch ruszy w nadchodzących miesiącach. Jest to już trzecia transza projektów Resi4Rent, którą sfinansowały renomowane banki i instytucje finansowe.

- Nasze dotychczasowe sukcesy w budowie i wynajmie projektów przełożyły się na zaufanie renomowanych banków, za co jesteśmy wdzięczni naszym bankowym partnerom. Potwierdza to skuteczność strategii i modelu biznesowego Resi4Rent. Sukces ten nie byłby możliwy bez skorzystania z międzynarodowych doświadczeń naszego głównego właściciela, fachowych usług deweloperskich Echo Investment, które jest również współwłaścicielem Resi4Rent, oraz profesjonalizmu zespołu zajmującego się kierowaniem procesem budowlanym, wynajmem i zarządzaniem lokalami. Nieocenione jest również szerokie wsparcie w budowie platformy Resi4Rent jakie każdego dnia otrzymujemy od jednego z najbardziej doświadczonych podmiotów działających na rynku nieruchomości, firmy Griffin Real Estate – mówi Rafał Ryba, CFO Resi4Rent.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: SEKTOR MIESZKAŃ NA WYNAJEM NA CELOWNIKU DEWELOPERÓW

- Cieszymy się z możliwości strukturyzacji oraz finansowania kolejnego projektu w ramach platformy Resi4Rent. Szczególnie, że jest to pierwsza platforma oferująca profesjonalny najem lokali w abonamencie i tworzy ona ten rynek w Polsce. Dzięki unikalnemu połączeniu kompetencji stron zaangażowanych w projekt - Resi4Rent, Echo Investment oraz Griffin Real Estate – platforma odnosi duży sukces komercyjny na rynku najmu nawet w czasie pandemii. Wierzymy, że wraz z rosnącą mobilnością polskiego społeczeństwa oraz oczekiwaniem większej elastyczności, najem oferowany przez profesjonalne podmioty będzie stawał się coraz powszechniejszą alternatywą dla posiadania własnego mieszkania - mówi Dieter Lobnig, dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i finansowania nieruchomości w Banku Pekao.

- Sektor instytucjonalnego wynajmu lokali mieszkalnych staje się coraz ważniejszą częścią polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Obserwujemy ten trend uważnie, widzimy w tym obszarze duży potencjał i dlatego zdecydowaliśmy się zaangażować w projekt, realizowany przez Resi4Rent. Znamy podmioty, które zaangażowały się właścicielsko w platformę Resi4Rent, cieszymy się że możemy teraz bezpośrednio wspierać rozwój spółki. Dziękujemy za zaufanie, gratulujemy spółce oraz naszym partnerom w konsorcjum – mówi Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

- BGK, jako krajowy bank rozwoju, od lat poprawia warunki mieszkaniowe Polaków, tym samym przyczyniając się do rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Dlatego we współpracy ze znanymi nam i doświadczonymi partnerami z satysfakcją wspieramy przedsięwzięcie, które zwiększy dostępność mieszkań na rynku. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w projekcie o dużym potencjale, który poszerza nowoczesną bazę mieszkaniową w Polsce i uzupełnienia ofertę deweloperów – mówi Maryla Posyniak, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego w BGK.

Resi4Rent to największa firma działająca w sektorze mieszkań na wynajem w abonamencie w Polsce. Powstała w 2018 r. i do 2025 r. dostarczy klientom 10 tys. lokali. Obecnie w swoim portfelu budynków gotowych, w budowie i przygotowaniu Resi4Rent ma już ponad 6 tys. lokali w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych