Resi Capital zebrał środki na realizację projektów PRS we Wrocławiu i Łodzi. Powstanie ponad 2 tysiące mieszkań na wynajem

Resi Capital z grupy kapitałowej Cavatina Group, chce do 2023 r. oddać do użytku 2 200 nowoczesnych, przygotowanych w wysokim standardzie mieszkań na wynajem w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. W realizacji są już między innymi inwestycje Quorum we Wrocławiu oraz WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi. Bank Pekao udzielił właśnie finansowania w formie kredytów na realizację tych projektów mieszkaniowych na kwotę przekraczającą 160 mln zł.

Autor: housemarket.pl 08 grudnia 2021 10:22

  • Resi Capital aktywnie realizuje proces kształtowania rynku najmu w największych miastach w Polsce.
  • Przygotowuje szeroką ofertę mieszkań na wynajem w najlepszych lokalizacjach w Polsce oraz szybki, intuicyjny i zdalny proces najmu.
  • Portfolio Resi Capital do 2023 r. wzbogaci ponad 2 tys. nowych mieszkań, natomiast do 2025 r. będzie ich aż 5 tys.

W budowie są już projekty we Wrocławiu i Łodzi, a także budynek GOP B w Katowicach. Niedługo wystartuje także platforma online Resi Capital, proponująca pierwszy w Polsce w pełni zdalny proces najmu.

- Według analiz w Polsce wciąż brakuje ok. 2 mln mieszkań, a dzisiejsze społeczeństwo potrzebuje dostępu do różnorodnych rozwiązań mieszkaniowych, pozwalających na mobilność, dobrą organizację codziennego życia oraz chroniących przed mocno obciążającymi zobowiązaniami. Dlatego w Resi Capital postawiliśmy na nasz autorski pomysł na PRS. Koncentrujemy się na wyróżniającym nas na rynku wygodnym dla klienta procesie najmu, bardzo wysokim standardzie wykończenia obejmującym najnowsze technologie, a także atrakcyjnych lokalizacjach. Dzięki współpracy w ramach grupy kapitałowej Cavatina, mamy pełnię kompetencji do przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego od analizy gruntu i projektowania, poprzez realizację, aż po zarządzanie platformą dla wynajmujących. Wypracowany przez nas model biznesowy spotyka się z dobrym odbiorem ze strony instytucji finansowych, czego potwierdzeniem jest nawiązanie współpracy z jednym z największych polskich banków – Pekao. Cieszy nas, że Bank Pekao dostrzega duży potencjał, rozwijającego się w Polsce rynku PRS - mówi Mirosława Płużek, CFO w Resi Capital.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ŚWIETNE PERSPEKTYWY DLA ROZWOJU PRS W ŁODZI 

- Cieszymy się, że będziemy mogli finansować pierwsze projekty PRS Grupy Cavatina. Wierzymy, że wraz z rosnącą mobilnością polskiego społeczeństwa oraz oczekiwaniem większej elastyczności, najem oferowany przez profesjonalne podmioty będzie stawał się coraz powszechniejszą alternatywą dla posiadania własnego mieszkania - mówi Dieter Lobnig, dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości Komercyjnych Banku Pekao.

Finansowanie przyznane przez Bank Pekao pozwoli na terminową realizację powstających już projektów: budynku mieszkalnego Quorum C we Wrocławiu oraz dwóch budynków mieszkalnych WIMA B i C w Łodzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych