Rewitalizacja obszarowa Łodzi o krok bliżej

Kolejny pakiet wniosków o dofinansowanie rewitalizacji obszarowej w Łodzi z funduszy unijnych trafił do Urzędu Marszałkowskiego.

Autor: UM Łódź 01 marca 2017 09:00

- Przynieśliśmy dokumenty z wnioskami 24 i 25 które obejmują rewitalizację 7 i 8 kwartału, czyli rejony ulic Ogrodowej, Gdańskiej i Zachodniej. Będziemy je chcieli rewitalizować w najbliższym czasie - powiedział radny Paweł Bliźniuk, przekazując segregatory z dokumentacją. - To ogromna szansa na rozwój i rewitalizację Łodzi.

Od początku 2016 roku Łódź złożyła 25 wniosków o dofinansowanie projektów, których całkowita wartość wynosi ponad 2 mld zł, z czego dofinansowanie UE i budżetu państwa to ponad 1,1 mld zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Ogłosiliśmy też już pierwsze przetargi. Teraz będzie ich już coraz więcej. Zaraz pojawią się wykonawcy na budowach. Mamy nadzieję, że ocena formalna wniosków, które składamy też nie potrwa długo i już niebawem będziemy mogli wbijać łopaty, budować i rewitalizować Łódź - mówił Tomasz Piotrowski.

Dla 11 z 25 z ww. projektów zostały już podpisane umowy o dofinansowanie lub są w trakcie procedury zawierania umów projektów, które opiewają na o łączną kwotę ponad 230 mln zł z czego dofinansowanie UE to prawie 132 mln zł. 14 pośród 25 ww. projektów przechodzi właśnie lub zacznie za chwilę przechodzić ocenę przeprowadzaną przez odpowiednie instytucje. Całkowita wartość tych projektów wynosi ok 1,812 mld zł, z czego dofinansowanie UE i budżetu państwa to ponad 1 mld zł.

- Te wnioski mają swoją wagę i duże znaczenie dla Łodzi, dla aglomeracji i dla całego regionu. Kończymy w ten sposób pewien etap współpracy, bo to pilotażowy program, niespotykany jeśli chodzi o skalę, większy jeśli chodzi o w Polsce i Europie. Pracowaliśmy nad nim wspólnie, mam nadzieję, że po wymianie uwag, ocenie formalnej i merytorycznej, będziemy mogli uruchomić strumień unijnych pieniędzy. Łódź się zmieni! - mówił marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

W 2017 roku Łódź zamierza złożyć 14 kolejnych wniosków na kwotę ponad 406 mln zł, z dofinansowaniem prawie 283 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych