Rezydencja Chrobrego. Yareal rusza z nowym osiedlem w warszawskich Starych Włochach

Drzewa wokół kameralnego budynku, ogródki we wszystkich mieszkaniach na parterze i nasycone zielenią tereny wspólne – to tylko niektóre aspekty nowej inwestycji Yareal Polska. Realizacja Rezydencji Chrobrego rozpocznie się jesienią tego roku.

Autor: HouseMarket.pl 23 maja 2017 11:05

Trzypiętrowy budynek uporządkuje zabudowę, tworząc pierzeję ul. Bolesława Chrobrego wzdłuż szpaleru starych drzew. Od kilku tygodni na terenie nieruchomości funkcjonuje biuro sprzedaży, w ramach przedsprzedaży zarezerwowanych zostało już ponad 20 proc. spośród 84 oferowanych mieszkań.

Stare Włochy od dziesięcioleci rozwijają się jako miasto-ogród, w którym dominuje zabudowa jednorodzinna i kameralne kamienice. Architektura Rezydencji Chrobrego została harmonijnie dopasowana do zielonego otoczenia, z poszanowaniem charakteru i tradycji dzielnicy. Duże okna oraz przeszklone balustrady balkonów - w otoczonym drzewami budynku - podkreślą jego modernistyczny, willowy charakter. Wewnętrzny, podłużny dziedziniec uatrakcyjni teren rekreacyjny przystosowany do potrzeb zarówno małych, jak i trochę starszych dzieci.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- To zielona dzielnica, która w swoim najbliższym otoczeniu zapewnia wszystko, czego jej mieszkańcy potrzebują na co dzień – publiczne i prywatne szkoły, dom kultury, małe sklepy, a także duże centra handlowe i outlet. Okolica zyska kolejne punkty usługowe, które powstaną w czterech lokalach na parterze nowego budynku – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

W Rezydencji Chrobrego powstaną 84 mieszkania o powierzchni od 30 do 105 mkw. Około 20 lokali zostało już zarezerwowanych. w ramach trwającej przedsprzedaży. Kilka najbardziej reprezentacyjnych penthouse’ów o wysokości sięgającej aż 4,3 m będzie dysponowało rozległymi balkonami, a ich unikalny charakter podkreślą duże, panoramiczne okna. Z kolei do wszystkich mieszkań znajdujących się na parterze będą przynależały prywatne ogródki, których wielkość może sięgać nawet ok. 250 mkw. Klienci będą mieli do wyboru mieszkania liczące od 1 do 4 pokoi. Blisko połowa mieszkań to lokale trzypokojowe.

- Przyjęte rozwiązania architektoniczne w połączeniu z wysokiej jakości materiałami zapewnią mieszkańcom komfort i optymalny dostęp światła słonecznego. Samochody przyszłych właścicieli mieszkań znajdą miejsce w przestronnym garażu dla prawie stu aut. Dodatkowo na zewnątrz budynku w rejonie skrzyżowania ulic Chrobrego i Sklepowej przewidziano kilkanaście miejsc parkingowych. Na parterze budynku przewidziane zostało pomieszczenie do przechowywania rowerów, a w garażu podziemnym przygotowujemy kilkadziesiąt komórek lokatorskich – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor działu projektów mieszkaniowych Yareal Polska.

Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w pakiet systemu smart home dostarczany przez firmę Fibaro, zwiększający energooszczędność i monitorujący stan bezpieczeństwa mieszkania. Rozwiązania zastosowane w Rezydencji Chrobrego pozwolą też - za pomocą smartfonu i komputera - na zdalną kontrolę prawidłowości funkcjonowania domowych instalacji i urządzeń.

Budowa Rezydencji Chrobrego będzie trwała około 20 miesięcy, a jej oddanie do użytku zaplanowano na drugi kwartał 2019 r. Najnowsza inwestycja mieszkaniowa Yareal Polska będzie podlegała procedurze certyfikacji w systemie BREEAM, potwierdzającym przyjazny dla środowiska charakter budynku. Yareal planuje w przyszłości certyfikowanie wszystkich osiedli mieszkaniowych już na etapie projektowania i/lub w trakcie budowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych