Rezydencja Iwicka na Dolnym Mokotowie z zielonym certyfikatem

Kompleks apartamentowy Yareal na Dolnym Mokotowie uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM. Rezydencja Iwicka otrzymała ocenę Very Good.

Autor: housemarket.pl 21 września 2021 11:11

Rezydencja Iwicka to kompleks kameralnych 5-piętrowych budynków apartamentowych na Dolnym Mokotowie, zlokalizowany w odległości kilkunastominutowego spaceru do Parku Łazienki Królewskie. W inwestycji powstanie 88 apartamentów. Większość z nich dysponuje tarasem, balkonem lub loggią z przeszkolonymi balustradami, zapewniającymi widok na zieloną przestrzeń wokół budynków oraz trzy wewnętrzne, starannie zaaranżowane dziedzińce. Górne kondygnacje przeznaczono na największe, ponad 200-metrowe penthouse’y z wysokimi na 5,5 m, dwupoziomowymi, drewnianymi oknami i dużymi tarasami na dachu. Inwestycja planowana była od samego początku z dbałością o szczegóły.

Elewacja budynku zostanie częściowo wykończona naturalnym kamieniem, stylowe wnętrza udekoruje naturalny fornir, a odpowiednią wentylację pomieszczeń zapewnią innowacyjne nawiewniki. Część mieszkań na parterze dysponuje prywatnymi ogródkami, szczególnie poszukiwanymi w konsekwencji zmian oczekiwań klientów, wywołanych przez trwającą pandemię.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Mieszkańcy Rezydencji Iwicka z pewnością docenią również dostępne wyłącznie dla nich, wielofunkcyjne pomieszczenie klubowe, w którym będą mogli organizować prywatne spotkania lub pracować. Wspólna przestrzeń o powierzchni ok. 80 mkw. zostanie wygodnie wyposażona m.in. w aneks kuchenny, łazienkę, część kinową i kącik zabaw dla dzieci. Klub mieszkańców Rezydencji Iwicka będzie dostępny wprost z recepcji, co umożliwi organizację m.in. spotkań, uroczystości rodzinnych, sąsiedzkich, ale również wspólny udział np. w oglądaniu filmów, czy widowisk sportowych. Dodatkowo to pomieszczenie z powodzeniem może pełnić funkcję domowego biura, odpowiadając na potrzeby coraz bardziej popularnej pracy zdalnej - powiedział Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

Architektura kameralnego kompleksu Yareal powstającego przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej jest dziełem pracowni MAAS Projekt. Kolorystyka i detale Rezydencji Iwicka zostały starannie dopasowane do charakteru osiedlowych uliczek oraz otoczenia, zdominowanego przez modernistyczne kamienice, zabudowę willową i powojenne budynki mieszkalne. Inwestycja powstaje w bliskim sąsiedztwie Łazienek Królewskich oraz Parków - Sieleckiego i Morskie Oko, jak również wielu restauracji, szkół, przedszkoli i sklepów.

W garażu podziemnym powstanie kilkadziesiąt komórek lokatorskich oraz 110 miejsc parkingowych. W ramach wspierania rozwoju elektromobilności, inwestycja została przystosowana do potrzeb właścicieli samochodów elektrycznych. Będą mieli możliwość zamontowania na życzenie naściennych stacji ładowania z indywidualnym licznikiem energii. Dodatkowo, otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych technologii z zakresu smart home firmy Fibaro, umożliwiających zrównoważone wykorzystywanie energii elektrycznej, a także zarządzanie domowymi urządzeniami i stanem bezpieczeństwa. Zielone rozwiązania zapewniły inwestycji certyfikat BREEAM Interim wydany z oceną Very Good. To kolejna inwestycja mieszkaniowa dewelopera wyróżniona certyfikatem BREEM. W swoim portfolio Yareal zgromadził największą w Polsce liczbę certyfikatów zrównoważonego budownictwa wielorodzinnego, obejmująca już kilkanaście inwestycji.

CZYTAJ TEŻ: YAREAL NIE ZWALNIA TEMPA. W PLANACH KOLEJNE INWESTYCJE 

Na początku września, na Rezydencji Iwicka zawisła symboliczna wiecha, co oznacza, że zakończono prace konstrukcyjne w inwestycji. Obecnie trwają prace murarskie, a w kolejnym etapie rozpocznie się montaż okien. Oddanie do użytku Rezydencji Iwicka zostało zaplanowane na połowę 2022 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych