Rezydencja Plac Kaszubski. Yareal z debiutanckim projektem w Gdyni

W Śródmieściu Gdyni trwa budowa kameralnego apartamentowca domykającego pierzeję Placu Kaszubskiego. U zbiegu z ul. Jana z Kolna powstaje pierwsza w mieście inwestycja mieszkaniowa Yareal - Rezydencja Plac Kaszubski. 

Autor: housemarket.pl 27 lipca 2021 11:35

  • Yareal przygotowuje pierwszy projekt w Gdyni. 
  • W ramach inwestycji powstanie 38 mieszkań. 
  • Zakończenie budowy Rezydencji Plac Kaszubski zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

Budynek wznoszony przez Yareal to 6-piętrowy, kameralny apartamentowiec, uzupełniający zabudowę na ostatniej niezagospodarowanej działce przy Placu Kaszubskim. Właściciele apartamentów powstających w Rezydencji Plac Kaszubski zamieszkają przy reprezentacyjnej osi miasta, zaledwie kilka minut spaceru od chętnie odwiedzanej nadmorskiej promenady i plaży miejskiej, we wnętrzach o wysokości sięgającej 3 m. Architekturę budynku dopasowano do historycznego stylu, który zapewnił układowi urbanistycznemu Śródmieścia Gdyni tytuł modernistycznego pomnika historii.

CZYTAJ TEŻ: YAREAL NIE ZWALNIA TEMPA 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Ponad połowa z 38 apartamentów, jakie powstaną w Rezydencji Plac Kaszubski już znalazła nabywców. Większość dostępnych lokali to przestronne 3-pokojowe mieszkania premium o powierzchni od 74 do ponad 90 mkw. Do każdego z nich przylega duży balkon, a do największego – ponad 160-metrowego apartamentu na ostatnim piętrze - przestronne tarasy. Unikalna lokalizacja przy głównej ulicy Gdyni, stylowa architektura i wysoki standard zapewnią mieszkańcom świetne warunki do życia. Dodatkowo na parterze pojawią się usługi w lokalach, z których największy – ponad 200-metrowy i usytuowany od strony placu – zostanie dostosowany do potrzeb dobrej restauracji. Mniejsze lokale o powierzchni ok. 60 mkw. będą idealne pod usługi, które wzbogacą ofertę dostępną w okolicy - mówi dyrektor regionu Yareal Trójmiasto, Katarzyna Rauber.

Wspólną cechą wnętrz w Rezydencji Plac Kaszubski będzie optymalne doświetlenie światłem słonecznym. Wszystkie apartamenty i lokale usługowe zostaną wyposażone w duże, panoramiczne okna sięgające wysokości całej kondygnacji. Szczególnie efektowne będą okna salonów wychodzących na plac, ponieważ przeszklenia obejmą całą ścianę wraz z wygiętym w łuk narożnikiem. Modernistyczny styl budynku zostanie wyraźnie podkreślony również we wnętrzach wspólnych, których klimat będzie nawiązywał do wystroju kamienic, jakie budowano w czasach dynamicznego rozwoju Gdyni w okresie międzywojennym. Po ukończeniu budowy właściciele mieszkań mogą urządzić wnętrza zgodnie z własnymi oczekiwaniami lub skorzystać z możliwości wykończenia apartamentów pod klucz, przez wyspecjalizowaną firmę rekomendowaną przez dewelopera.

Na tyłach budynku powstanie zielone patio z placem zabaw i stanowiskami do parkowania rowerów, pod którym znajdzie się podziemny parking mieszczący 38 samochodów. Nowoczesny apartamentowiec budowany przez Yareal – jako pierwszy w Gdyni – będzie spełniał wysokie wymagania stawiane inwestycjom ubiegającym się o certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM. Zielone rozwiązania i zrównoważony charakter budynku umożliwią uzyskanie dla Rezydencji Plac Kaszubski certyfikatu z oceną Very Good, czyli najwyższą jaką uzyskały w Polsce nieliczne projekty mieszkaniowe. Dodatkowo każdy z właścicieli apartamentu otrzyma w standardzie pakiet startowy inteligentnych rozwiązań dla domu. System smart home Fibaro zapewni im bezpieczeństwo, przyczyni się do oszczędnego gospodarowania energią, a także pozwoli m.in. na sterowanie domowymi urządzeniami i oświetleniem przy pomocy smartfonu lub tabletu.

Zakończenie budowy Rezydencja Plac Kaszubski zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych