Rezydencja Szczytnicka. Apartamenty z historycznym adresem

Realizowana przez Immobillo Group Rezydencja Szczytnicka to ekskluzywne apartamenty w zabudowie willowej, położone przy ul. Bartla 6 we Wrocławiu. Naturalnie komponują się z charakterem i klimatem typowym dla osiedli: Szczytniki, Biskupin i Sępolno.

Autor: HouseMarket.pl 05 czerwca 2017 09:05

Rezydencja Szczytnicka zaoferuje w sumie 15 apartamentów, z których sześć powstanie w nowym budynku, zaś kolejnych dziewięć zlokalizowanych zostanie w zabytkowym, ponadstuletnim gmachu, który przejdzie gruntowną renowację, prowadzoną pod nadzorem konserwatora zabytków. W istniejącym budynku odtworzone zostaną główne gzymsy, portale i obramienia okien, jak również fragment pergoli od strony północnej budynku.

Apartamenty otwarte na trzy strony świata

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Większość apartamentów została zaplanowana przestronnie, z otwarciem na trzy strony świata. Ten zabieg oraz zastosowanie wysokich przeszkleń okiennych i ponadstandardowa wysokość pomieszczeń – sięgająca nawet 3,5 metra – gwarantują maksymalne, naturalne doświetlenie światłem dziennym oraz nadają przestrzeniom wyjątkowy, niepowtarzalny i luksusowy charakter. Wszystkie apartamenty pozwalają na bezpośredni kontakt z otaczającą przyrodą. Zaprojektowano dodatkowe tarasy i balkony, zapewniające prywatność i piękny widok na zieloną przestrzeń inwestycji i sąsiedztwa – bujny drzewostan i ogród w stylu angielskim.

Apartamenty parterowe będą miały dodatkowo bezpośrednie wyjścia do ogrodu. Efektowna lokata kapitału Teren Rezydencji Szczytnickiej będzie ogrodzony i objęty stałym monitoringiem, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Apartamenty wyposażone zostaną w rolety antywłamaniowe zewnętrzne, drzwi antywałmaniowe klasy C, instalację przygotowaną do montażu systemu alarmu włamania i napadu oraz wideodomofony. W ofercie znajdą się mieszkania od 65 mkw. do 200 mkw. W inwestycji zaplanowano parking podziemny, komórki lokatorskie oraz rowerownię i wózkownię.

Deweloper, mając na względzie wyjątkową specyfikę i historyczny charakter Rezydencji Szczytnickiej powierzył wykończenie jej wnętrz pracowni projektowej Panda Studio. Największym atutem inwestycji jest lokalizacja. Rezydencja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Odry, w otoczeniu terenów zielonych, w jednej z najbogatszych i najbardziej luksusowych dzielnic Wrocławia. Osiedle jest także idealną inwestycją dla tych, którzy zakup apartamentu traktują jako bezpieczną i efektywną lokatę kapitału.

Willa kupca otoczona ogrodem

W drugiej połowie XVIII w. Szczytniki stanowiły atrakcyjną lokalizację dla zasobnych mieszczan, którzy budowali tam swoje piękne wille otoczone ogrodami. Tam też, w 1783 roku założony został jeden z pierwszych parków na kontynencie europejskim urządzony w stylu angielskim, nazywany Książęcym Ogrodem – późniejszy Park Szczytnicki. To również na terenie Szczytnik, w 1872 roku rozpoczyna się udokumentowana historia budynku przy ulicy Bartla 6 – początkowo niewielkiej neoklasycznej willi kupca Johannesa Promnitza – położonej wśród drzew i otoczonej pięknym ogrodem.

Willa, zaprojektowana jako obiekt parterowy i zdecydowanie mniejsza niż obecnie, wraz z kolejnymi zmianami właścicieli podlegała licznym, zarówno drobnym, jak i poważniejszym przebudowom. Na początku XX w. w willi mieszkał wybitny neurolog Adolf Strumpel, a nieco później, w latach 20. prowadzono w niej pensjonat.

W 1937 r. zaczęto przebudowę na potrzeby Szkoły Lądowej Obrony Przeciwlotniczej Reichsluftschutzbund, która mieściła się w budynku przy ulicy Bartla 6 do 1944 r. Po wojnie, willa oddana była celom naukowo-dydaktycznym – w budynku swoją siedzibę miała katedra Limnologii i Rybactwa oraz Studium Języków Obcych Akademii Rolniczej.

Po wielu latach, te dostojne mury odzyskują swój dawny blask i świetność. Rezydencja Szczytnicka przy ulicy Bartla 6, wzbogacona innowacyjnymi i błyskotliwymi rozwiązaniami, to jeden z najbardziej prestiżowych i niezmiennie pożądanych adresów we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych