Robyg kupił działkę. Gigantyczna inwestycja w WarszawieHouseMarket.pl - 05 kwietnia 2016 17:28


Robyg zawarł ostateczną umowę zakupu działki o powierzchni 3,5 ha na warszawskim Bemowie. Łącznie z innymi zakupionymi gruntami dodatkowy teren zwiększy potencjał Miasteczka Robyg Young City o 1,6 tys. lokali mieszkalnych.

Łączna cena netto za nieruchomość wynosi około 29 mln zł. Oznacza to finalizację przedwstępnej umowy z czerwca 2015 roku. Łącznie z zakupionymi działkami dodatkowy teren zwiększy potencjał Miasteczka Robyg Young City o 1600 lokali mieszkalnych. Działka zlokalizowana jest w atrakcyjnej dzielnicy Warszawy, nieopodal obecnie realizowanej inwestycji.

- Skupiamy się na rozbudowie banku ziemi zarówno w Gdańsku, jak i w Warszawie, aby w swobodny sposób móc prowadzić działalność deweloperską, dzięki stałemu dostępowi do terenów w interesujących dzielnicach. Kupno 12 terenów inwestycyjnych w 2015 i 2016 roku umożliwi spółce realizację ambitnego planu, który zakłada sprzedaż 2600 lokali w całym 2016 roku. Przy utrzymaniu obecnych tendencji rynkowych oraz uruchomienia inwestycji we Wrocławiu wydaje się to być bardzo prawdopodobne. Warto podkreślić, że już w samym pierwszym kwartale 2016 roku spółka zakontraktowała rekordową liczbę 727 lokali, dzięki czemu utrzymała wysoką pozycję w branży – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyga.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pierwszym kwartale grupa Robyg przekazała nabywcom około 570 lokali w Warszawie i Gdańsku. Liczba przekazań wzrosła o 64 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zarząd Grupy ROBYG planuje osiągnięcie w 2016 roku liczby przekazań na poziomie 2800 lokali, z czego 1600 mieszkań z projektów realizowanych przez spółki zależne Robyga i około 1200 w ramach projektów joint venture.