Robyg wybuduje Osiedle nad Widawą

139 nowych mieszkań powstanie na północy Wrocławia. Kolejne 222 deweloper buduje właśnie na Jagodnie, gdzie trwa rozbudowa jego największej inwestycji w mieście. Powstaną tam także kolejne domy atrialne.

Autor: housemarket.pl 10 września 2021 10:22

Nowy projekt Robyg WPB we Wrocławiu to kameralne osiedle o niskiej zabudowie. Na Osiedlu nad Widawą powstaną 3 budynki wielorodzinne o trzech kondygnacjach: łącznie 139 mieszkań w układach od 1 do 4 pokoi, od 29 do 76 mkw. Mieszkania będą miały balkony lub ogródki. Na osiedlu znajdzie się podziemna hala garażowa, komórki lokatorskie, pomieszczenia rowerowe i plac zabaw.

Deweloper zapewnia także pakiet ekologicznych rozwiązań, podobnie jak w innych wrocławskich inwestycjach: panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz nowoczesny system Smart House w mieszkaniach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Podkreślamy w ten sposób, że dbałość o środowisko, a także o komfort i oszczędności przyszłych mieszkańców są dla nas ważne. Chcemy wyznaczać nowe standardy na rynku mieszkań - wyjaśnia Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Robyg.

Najnowsza inwestycja mieszkaniowa dewelopera powstanie na Psim Polu, w bliskiej okolicy dorzecza Widawy, do której nawiązuje nazwa osiedla. Lokalizacja na północy Wrocławia nie jest przypadkowa.

- To nasza kolejna inwestycja w tej części miasta. Budujemy także trzeci etap Uroczyska na Sołtysowicach. Bez wątpienia atutem tej lokalizacji jest cicha okolica i spokojna atmosfera, a do tego bliskość terenów zielonych, która sprzyja odpoczynkowi i rekreacji – wyjaśnia Joanna Chojecka.

Nowy etap budowy na Jagodnie

Deweloper rozbudowuje także swoją największą inwestycję we Wrocławiu – Robyg Jagodno. Przy ulicy Kopycińskiego trwa budowa kolejnych czterech budynków wielorodzinnych, w których znajdą się 222 mieszkania. Ich metraże wahają się od 25,78 do 88,74 mkw., mają od 1 do 4 pokoi. Etap E osiedla, w którym powstają nowe mieszkania, ma się zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku.

CZYTAJ TEŻ: PIERWSZY KWARTAŁ DOBRY DLA ROBYG 

- Wykonujemy właśnie konstrukcje we wszystkich 4 budynkach wielorodzinnych. Największe postępy są w budynku E1, gdzie betonujemy strop ostatniego piętra. W pozostałych budynkach jesteśmy z konstrukcją na poziomie pierwszego (E3) lub drugiego piętra (E2 i E4) – informuje Artur Kurosz, kierownik projektu z Grupy Robyg.

Deweloper rozpoczął także nowy etap domów atrialnych na osiedlu Robyg Jagodno. W pierwszym etapie powstało i zostało sprzedanych 50 domów, a w najnowszym przewidziane są kolejne 44. To domy o powierzchni ok. 80 mkw. Będą miały 4 pokoje, 2 łazienki, wewnętrzny ogród i taras. Zostaną wyposażone m.in. w rolety zewnętrzne, klimatyzację, maty grzewcze elektryczne do łazienek i miejsce postojowe. Część z domów atrialnych będzie miała schowki na rowery, a część komórki lokatorskie. Zakończenie ich budowy zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Po zakończeniu wszystkich etapów budowy na osiedlu powstanie 13 budynków wielorodzinnych, 182 domy w zabudowie atrialnej i 22 w szeregowej. Łącznie około 850 mieszkań. Robyg WPB zaplanował tutaj także park, przedszkole, siłownię plenerową, klub malucha i stację do ładowania pojazdów elektrycznych. Pod budynkami wielorodzinnymi będzie hala garażowa, a na ich parterze – lokale na działalność usługowo-handlową. 

We Wrocławiu, łącznie z najnowszym projektem Osiedle nad Widawą, w trakcie realizacji jest 5 inwestycji oraz 754 mieszkań lub domów. W kolejnych latach deweloper planuje dalszą ekspansję na wrocławskim rynku i wprowadzenie do sprzedaży nowych inwestycji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych