Rock Development odmieni zabytkową kamienicę

Właśnie rozpoczął się remont opuszczonej co najmniej od kilkunastu lat kamienicy przy ul. Nawrot 34 w Łodzi, za czym stoi firma Rock Development.

Autor: Housemarket.pl/UMŁ 05 września 2021 11:51

Kamienica ma około 110 lat. Według zapisów gminnej ewidencji zabytków wzniosło ją małżeństwo Chil Majer i Chaja-Helena Lenga, którzy w 1911 r. posiadali projekt, sporządzony przez architekta Augusta Fürhelma na budowę tam 3-piętrowego, frontowego domu z takimi samymi oficynami (wcześniej na posesji działała kuźnia, stolarnia, a jeszcze w 1909 r. fabryka gilz do papierosów). Historia budynku nie jest zbyt dobrze znana. Ostatnim jej właścicielem było Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które nawet miało zamiar ją remontować, lecz sprzedało obiekt firmie Rock Development.

Zielone tarasy i sąsiedztwo parku

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Teraz nieruchomość ma zyskać drugą młodość, bo nowy inwestor ma śmiały plan jej odnowy i rozbudowy. Budynek frontowy wraz z bocznymi oficynami zostaną gruntownie wyremontowane (wraz z konserwatorską renowacją fasady) oraz nadbudowane do wysokości 5 kondygnacji. W głębi posesji, od strony parku im. Sienkiewicza, z którym nieruchomość sąsiaduje, wzniesiona zostanie zupełnie nowa oficyna, która dopełni zabudowy działki. Tak powiększona kamienica znów będzie pełnić funkcje mieszkalne, jedynie na parterze od frontu zaplanowano dwa lokale użytkowe dla handlu lub usług. Resztę parteru stanowić będzie garaż z miejscami parkingowymi dla aut mieszkańców. Jego dach zostanie obsadzony roślinnością, dzięki czemu dom zyska przyjazne lokatorom wewnętrzne patio na wysokości pierwszego piętra. Dodatkowe enklawy zieleni powstaną na dachach, które zmienią się w zielone tarasy, będące ekskluzywnymi dodatkami do wybranych mieszkań na górnych kondygnacjach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych