Rodzinny Zakątek po raz piąty

Deweloper KM Building rozpoczął sprzedaż domów z V etapu projektu Rodzinny Zakątek w Błażejewie koło Kórnika. Powstaną łącznie 62 domy w zabudowie szeregowej. Budowa już trwa.

Autor: housemarket.pl 29 października 2020 16:05

Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje od 2013 roku. Do tej pory deweloper wybudował już domy dla 145 rodzin. W drugim kwartale 2020 roku ukończono realizację etapu IV, a już na wiosnę deweloper rozpoczął budowę etapu V. Teraz został on wprowadzony do sprzedaży.

- Etap V Rodzinnego Zakątka to w pierwszej kolejności dwa szeregowce po 10 domów każdy - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łącznie w ramach V etapu powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej. Wraz z nowym etapem pojawią się nowe powierzchnie proponowanych lokali. Tym razem mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy - 92,10 mkw.

Cechą charakterystyczną jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń. Umożliwia on podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Ponadto nowe domy będą wyposażone w system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno.

- Takie rozwiązanie to z pewnością oszczędności i wygoda w użytkowaniu. System ten będzie pozwalał sterować ogrzewaniem zdalnie choćby za pomocą smartfona. Kolejnym nowym rozwiązaniem będzie przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny - zaznacza Maciej Bartczak.

Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”.

W V etapie inwestycji, na mieszkańców będzie czekać dodatkowa przestrzeń, czyli strych o powierzchni 27 mkw. dla domu większego oraz 22 mkw. dla mniejszego.

Przewidywany termin oddania do użytkowania pierwszych domów to III kwartał 2021 roku.

Warto dodać, że mieszkańcy na Rodzinnym Zakątku mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole. W ramach współpracy z Gminą Kórnik deweloper zrealizował także nową drogę dojazdową z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej. Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd z Poznania zapewnia droga ekspresowa S11 oraz liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Położenie nad Jeziorem Bnińskim, w okolicy wielkopolskich lasów i pól, zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty usługowe.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych