Rodzinny Zakątek - rusza sprzedaż V etapuhousemarket.pl - 08 września 2020 15:15


W Błażejewie koło Kórnika trwają prace związane z rozbudową inwestycji Rodzinny Zakątek. Jednocześnie deweloper KM Building zapowiada we wrześniu uruchomienie sprzedaży kolejnego etapu.

Wraz z ukończeniem realizacji IV etapu osiedla Rodzinny Zakątek, do dyspozycji mieszkańców zostały przekazane 72 domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 70 i 86 mkw. W sprzedaży pozostały już ostatnie lokale, jednak deweloper informuje, że wkrótce ruszy sprzedaż V etapu inwestycji.

- Budowa IV etapu Rodzinnego Zakątka przebiegła zgodnie z założonym harmonogramem. Jeszcze we wrześniu wprowadzimy do sprzedaży V etap inwestycji - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Należy zaznaczyć, że budowa etapu V trwa już od wiosny bieżącego roku. W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną dwa szeregowce, po 10 domów każdy. Łącznie w ramach V etapu będzie ich 62. Wraz z nowym etapem pojawią się nowe powierzchnie proponowanych lokali. Tym razem mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy - 92,10 mkw. Cechą charakterystyczną jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń. Umożliwia on podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka.

Ponadto nowe domy będą wyposażone w system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno.

- Takie rozwiązanie to z pewnością oszczędności i wygoda w użytkowaniu. System ten będzie pozwalał sterować ogrzewaniem zdalnie choćby za pomocą smartfona. Kolejnym nowym rozwiązaniem będzie przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny - zaznacza Maciej Bartczak.

Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”. W V etapie inwestycji, na mieszkańców będzie czekać dodatkowa przestrzeń, czyli strych o powierzchni 27 mkw dla domu większego oraz 22 mkw dla mniejszego.

Przewidywany termin oddania do użytkowania pierwszych domów to III kwartał 2021 roku.

KM Building dużą wagę przykłada do zagospodarowanie terenu. Deweloper zadbał o drogę wewnętrzną, oświetlenie, kompletne ogrodzenie i gotowe trawniki. Mieszkańcy na Rodzinnym Zakątku mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole. W ramach współpracy z Gminą Kórnik deweloper zrealizował także nową drogę dojazdową z kostki brukowej. W planach inwestora jest również rozbudowa części usługowo - rekreacyjnej. Osiedle Rodzinny Zakątek powstaje w Błażejewie, niedaleko Kórnika, niecałe 20 kilometrów od Poznania. Szybki dojazd z Poznania zapewnia droga ekspresowa S11 oraz liczne drogi powiatowe. Dostępna jest również komunikacja podmiejska. Położenie nad Jeziorem Bnińskim, w okolicy wielkopolskich lasów i pól, zapewnia ciszę, spokój i bezpieczeństwo, a liczne trasy rowerowe oraz ścieżki biegowe czy spacerowe pozwalają na aktywnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W pobliskim Kórniku mieszczą się szkoły, przedszkola, apteki i liczne sklepy oraz punkty