Ronson rozpoczyna sprzedaż Novej Królikarnii

Ronson Development rozpoczął sprzedaż mieszkań na osiedlu Nova Królikarnia zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Jaśminowej, w sercu Starego Mokotowa.

Autor: HouseMarket.pl 23 sierpnia 2016 11:52

Obszar inwestycji jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego „Pod Skocznią”, który jest naturalnym przedłużeniem parku Królikarnia. W pierwszym etapie tej prestiżowej inwestycji powstanie 51 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej, 26 apartamentów w willach miejskich oraz 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej.

Nova Królikarnia wpisze się w charakter przedwojennego Mokotowa 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Nova Królikarnia to projekt, który łączy w sobie nowoczesność w postaci minimalistycznej i kameralnej zabudowy z tradycją i spokojem obecnym dzięki otoczeniu terenów zielonych, starego drzewostanu i specjalnie zaprojektowanego jeziora dla mieszkańców. Wszystkie te elementy wpisują się w historyczny charakter przedwojennego Mokotowa – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

– Charakter i prestiż inwestycji potwierdza również nasze designerskie biuro sprzedaży, które stanowi wizytówkę zarówno samej inwestycji, jak i naszej firmy. Zaprojektowaliśmy je w stylu brytyjskim z zachowaniem elementów stylu loftowego. W ten sposób chcemy przybliżyć naszym klientom identyfikację całego osiedla – dodaje.

W pierwszym etapie osiedla Nova Królikarnia powstaną dwa budynki wielorodzinne z 51 mieszkaniami liczącymi od dwóch do pięciu pokoi o powierzchni od 52 do 135 mkw. Cena za metr zaczyna się od 8500 zł. Pierwszy etap obejmie również 21 budynków jednorodzinnych w zabudowie segmentowej o powierzchni 205 mkw. w cenie od 8100/mkw. oraz charakterystyczne wille miejskie w niskiej, nowoczesnej zabudowie pozwalające na sprawne wkomponowanie całej inwestycji w liczne przestrzenie parkowe. Ich cena zaczyna się od 10500 zł/mkw. Za projekt architektoniczny Novej Królikarnii odpowiadała ceniona pracownia Kuryłowicz&Kuryłowicz.

 Nova Królikarnia - Pod Skocznią

Obszar inwestycji Nova Królikarnia objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Pod Skocznią”, który zakłada niską intensywność zabudowy oraz liczne tereny zielone. – Naszą ambicją przy pracach projektowych terenu „Pod Skocznią” było stworzenie dzielnicy o charakterze miasta-ogrodu, która w założeniu ma bazować na czytelnym zaplanowaniu siatki przestrzeni publicznej z otwartym dostępem do zieleni – mówi prof. arch. Krzysztof Domaradzki, autor planu miejscowego „Pod Skocznią”.

– Zgodnie z założeniami, teren Pod Skocznią ma nawiązywać do wartości urbanistycznych Saskiej Kępy i przedwojennego, oficerskiego Żoliborza. Projekt zakłada zabudowę o wysokości maksymalnie 11 metrów oraz obszerne przestrzenie parkowe zawierające oczka wodne. W ten sposób chcieliśmy możliwie jak najbardziej podkreślić atrakcyjność naturalnego krajobrazu tego obszaru – dodaje.

Budowa osiedla Nova Królikarnia rozpoczęła się w lipcu 2016 r., a zakończenie pierwszego etapu planowane jest na czwarty kwartał 2017 r. Docelowo całe osiedle będzie się składać z 4-5 etapów. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu jest Mostostal Warszawa. Ronson Development rozpoczął również budowę drogi dojazdowej do osiedla od strony al. Sikorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych