Ronson wraca na warszawską Wolę z projektem Osiedle Vola

Ronson Development rozpoczyna sprzedaż nowego projektu na warszawskiej Woli. Osiedle Vola to kameralny apartamentowiec, który powstanie u zbiegu Studziennej i Jana Kazimierza.

Autor: housemarket.pl 28 czerwca 2022 11:01

  • Ronson realizuje Osiedle Vola na warszawskiej Woli.
  • W ramach inwestycji powstaną 84 mieszkania.
  • W projekcie przewidziano między innymi panele fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED, zastosowane w częściach wspólnych.

Ronson coraz szerzej zatacza krąg swojej bieżącej aktywności w stolicy, a z projektem Osiedle Vola wraca do znanej sobie dzielnicy. Wcześniej na Woli powstały takie projekty dewelopera jak Espresso, Verdis, czy City Link.

- Nasz plan na ten rok zakładał znaczne uzupełnienie oferty w II kwartale i to się właśnie dzieje. Wprowadzamy do sprzedaży nowy projekt Osiedle Vola - jedyny tak kameralny projekt w tym miejscu. Na rogu ulic Jana Kazimierza i Studziennej powstanie tylko sześciokondygnacyjny budynek z 84 mieszkaniami. Zaprojektowaliśmy tam metraże od 38 do nawet 138 mkw. Te ostatnie będą przestronnymi 5-pokojowymi apartamentami - mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży Ronson Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ekologiczny standard

Ronson Delopment, jak na pioniera w zakresie wdrażania rozwiązań ekologicznych przystało, także w inwestycji Osiedle Vola stawia na innowacje i ekologię. W projekcie przewidziano między innymi panele fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED, zastosowane w częściach wspólnych.

- Wprowadzamy rozwiązania, które przełożą się na jakość życia naszych klientów, ale także będą obniżać ich rachunki. Dla przykładu, zastosowanie oświetlenia LED oznacza dla Wspólnoty Mieszkaniowej obniżenie kosztów zasilania części wspólnych takich jak klatki, czy windy nawet o 30-50 proc. - mówi Karolina Bronszewska, dyrektor marketingu i innowacji w Ronson Development.

Dodaje. że zastosowanie energooszczędnych rozwiązań jest dzisiaj bardzo ważnym argumentem przy wyborze miejsca do życia. Z jednej strony, ze względu na dobro planety, z drugiej strony, ze względu na coraz droższe koszty życia.

W projekcie Osiedle Vola powstaną także zielone dachy - coraz powszechniej stosowane rozwiązanie, które odciąża systemy kanalizacyjne, zatrzymując nawet 80 proc. wody opadowej, ma właściwości termoregulacyjne oraz chroni izolację, dzięki czemu ewentualne naprawy dachu mogą być przesunięte o kilka lat. Przyszli mieszkańcy będą mogli wykorzystać także system smart home oraz korzystać z rozwiązań w zakresie elektromobilności. W projekcie powstaną zewnętrzne stacje ładowania aut elektrycznych oraz wiaty na rowery.

- Rozwiązania ekologiczne stały się w naszych projektach standardem. W każdej z inwestycji wdrażamy pakiet, na jaki pozwalają możliwości architektoniczne. Natomiast idziemy też krok dalej i coraz mocniej stawiamy na innowacje. W projekcie Osiedle Vola zastosujemy bardzo wygodne dla mieszkańców rozwiązanie, jakim jest bezdotykowy wjazd do garażu - mówi Karolina Bronszewska.

W osiedlu dużą rolę odegra także estetyka. Na elewacji budynku wykorzystano elementy drewna oraz szkła. Całość będzie wykonana w bardzo stonowanej, jasnej kolorystyce. Co ważne, będą też dostępne mieszkania z tarasami na dachu.

Wola jest na topie

Według przygotowanego przez JLL dla Ronson Development raportu – „Warszawski rynek mieszkaniowy”, Wola znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych dzielnic. Największą popularnością niezmiennie cieszy się Mokotów, a kolejne miejsca zajmują właśnie Wola, Ochota oraz Żoliborz.

- Osiedle Vola jest inwestycją na miarę dzielnicy, w jaką w ostatnich latach przeobraziła się Wola. Nazywana nowym centrum biznesowym stolicy, chętnie wybierana przez gigantów takich jak Google na lokalizowanie swoich siedzib, w gruncie rzeczy stała się miejscem, w którym równolegle powstawały projekty mieszkaniowe, handlowe, rozrywkowe i biurowe. Ta dzielnica rozwijała się i rozwija w zrównoważony sposób, co sprawiło, że obecnie jest niezwykle atrakcyjna do życia i pracy - mówi Karolina Bronszewska.

Osiedle Vola powstaje u zbiegu ulic Studzienna i Jana Kazimierza, w sąsiedztwie Centrum Handlowego Fort Wola oraz bliskiej odległości od Ronda Daszyńskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych