Ronson zapowiada nowe inwestycje w tym rokuHouseMarket.pl - 03 marca 2016 13:19


Za kilka dni Ronson planuje rozpocząć we Wrocławiu budowę Mariny Miasto. W Warszawie deweloper zamierza w czerwcu wejść na budowę osiedla przy ul. Marywilskiej. Przed końcem 2017 r. spółka chce rozdać klucze jego mieszkańcom.


Osiedle przy ul. Marywilskiej na Żeraniu docelowo ma liczyć 1500 mieszkań, ale w pierwszej fazie zaplanowano budowę 233 lokali. W ramach pierwszego etapu Mariny Miasto we Wrocławiu zaprojektowano 152 mieszkania.

Marywilska - miasto w nowym miejscu

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestycja ma już pozwolenie na budowę, które jest w tej chwili modyfikowane. Procedura zakupu gruntu jeszcze się nie zakończyła. - Umowę przedwstępną zawarliśmy pod koniec 2015 r. Na przełomie marca i kwietnia chcemy ją sfinalizować, co oznacza, że musimy dopłacić 30 mln zł – tłumaczy Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronsona.

Mimo to już pracownia Archiplan pracuje nad projektem osiedla. – Jest to pierwszy w historii spółki projekt o takiej skali. Kilkanaście kameralnych, czteropiętrowych budynków z garażami podziemnymi będzie budowanych w siedmiu lub ośmiu etapach – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu Ronsona.

Osiedle wypełnią głównie dwupokojowe i trzypokojowe lokale kwalifikujące się do programu MdM. Dwa pokoje będą liczyły od 40 do 50 mkw., a trzypokojowe – w większości od 55 mkw. do 58 mkw.

- Ponieważ będziemy budować miasto w nowym miejscu, więc musimy zapewnić infrastrukturę. Przewidujemy sklepy, przedszkola, place zabaw. Myślimy też o parku. Nie chcemy wprowadzać komercji do środka osiedla, tylko zapewnić ją w parterach budynków od strony ulicy Marywilskiej – podkreśla Andrzej Gutowski.

Marina Miasto – apartamenty nad Odrą

Wrocławska inwestycja Ronsona powstanie przy ul. Na Grobli. Na dniach, razem z budową, ma ruszyć jej sprzedaż. Trwają ostatnie ustalenia z generalnym wykonawcą. W pierwszym etapie deweloper chce uruchomić trzy czterokondygnacyjne budynki. Łącznie ma ich powstać pięć.

- Część mieszkań będzie miało widok na Odrę. I te są najdroższe - ok. 10 tys. zł za mkw. Pozostałe – ok. 7-8 tys. zł. za mkw. Najmniejsze lokale będą liczyć 20 mkw., a największe około 60 mkw. z możliwością łączenia mieszkań – informuje Andrzej Gutowski.