Rosną apartamenty z widokiem na BałtykHouseMarket.pl - 21 sierpnia 2018 13:17


Porta Mare Wellnes & SPA realizowany przez firmę Budnex w Dziwnówku powoli nabiera kształtów. Wschodnia wieża inwestycji jest już w stanie surowym zamkniętym. Pierwsze apartamenty będą gotowe do odbioru w maju 2019 roku.

Zespół budynków Porta Mare Wellnes & SPA to kompleks 380 apartamentów położonych w pierwszej linii zabudowy. Od piaszczystych plaż Bałtyku inwestycje dzielą tylko nadmorskie wydmy. Porta Mare Wellness & SPA składa się z dwóch dwunastopiętrowych budynków o wspólnej podstawie i blisko 40tys. mkw. powierzchni użytkowej. Same apartamenty zajmują ok. 15 tys. mkw. Z  wież kompleksu od północy rozciąga się widok na Bałtyk i plażę w Dziwnówku, a od południa widoczny jest Zalew Wrzosowski. – Budynki Porta Mare w Dziwnówku robią naprawdę piorunujące wrażenie, zwłaszcza gdy już zamontowane okna w wieży wschodniej mienią się w promieniach zachodzącego słońca – mówi Marek Zentkowski, kierownik budowy – Mimo tego, że na chwilę obecną tylko jedna z wież jest w stanie surowym zamkniętym, to już widać rozmach tej inwestycji. Blisko połowa apartamentów znajdujących się we wschodniej części kompleksu jest już sprzedana – dodaje. We wnętrzach bardziej zaawansowanego budynku trwają obecnie prace wykończeniowe. Równocześnie wykonywana jest elewacja budynku. Za projekt Porta Mare Wellness & SPA odpowiada pracownia Pro Studio z Poznania, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budnex.

W ofercie dewelopera są lokale we wschodnim skrzydle -  wieża B i C, o powierzchni od 27 do 52 mkw. Na ostatniej kondygnacji budynku dostępne są dwupoziomowe apartamenty o powierzchni sięgającej 78 mkw. Każdy apartament ma co najmniej jeden balkon, a przeszklenia w budynku są tak skonstruowane by maksymalnie wyeksponować walory widoków jakie roztaczają się z lokali. Niejednokrotnie okna stanowią całą szerokość pokoi. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kluczową zaletą nowej inwestycji jest zaplecze usługowe na pierwszych trzech kondygnacjach kompleksu, które będzie wspólne dla obu budynków. Prócz centrum SPA, klubu fitness, gabinetów rehabilitacji i krytych basenów, inwestor przewidział tu również miejsce na restaurację, bar, dyskotekę, czy salę konferencyjno-bankietową. Dzięki takim rozwiązaniom inwestycja będzie atrakcyjnym miejscem wypoczynku przez cały rok. Klienci, którzy zakupią apartamenty w celach inwestycyjnych, mogą ich zarząd powierzyć spółce Porta Mare, która w ich imieniu zadba o sprzątanie, wymianę pościeli czy znalezienie najemców. Koszt tej usługi stanowią około 20 proc. kwoty uzyskiwanej z najmu. Takie rozwiązanie pomaga w znacznie efektywniejszym zarządzaniu naszym apartamentem.

O atrakcyjności Porta Mare Wellness & SPA nie przesądza sam kompleks ale i jego otoczenie, czyli malowniczy Dziwnówek. Pełno tu piaszczystych plaż i rowerowych szlaków turystycznych. Miłośnicy jazdy konnej również znajdą coś dla siebie. W pobliskim Wrzosowie znajduje się ośrodek jeździecki, gdzie można oddawać się swej pasji. Ponadto warto też wspomnieć o polach golfowych w Łukęcinie i Kołczewie. Również miłośnicy sportów wodnych znajdą w okolicy coś dla siebie, gdyż po zalewie Wrzosowskim można popływać kajakiem, bądź zapisać się na kursy wind lub kitesurfingu.