Rotunda Dynasy - apartamenty zainspirowane sztuką

Marvipol wprowadził do sprzedaży 23 apartamenty w ramach inwestycji Rotunda Dynasy. Nowy projekt zlokalizowany jest na granicy Powiśla i warszawskiego Starego Miasta. Rotunda Dynasy powstaje na murach historycznego budynku, którego początek datuje się na 1896 rok.

Autor: housemarket.pl 12 stycznia 2021 11:29

Została wybudowana w celu ekspozycji największego polskiego obrazu „Panoramy Tatr” – W. Tetmajera i W. Wodzinowskiego. W kolejnych latach działał tu Teatr Żydowski, a w roku 1937 budynek przejęła firma Chevrolet. Do dziś zachowały się mury dolnej części budynku.

- Architektura naszej inwestycji idealnie nawiązuje do charakteru okolicznej zabudowy. Bryła budynku w kształcie rotundy zostanie wykończona przestrzennymi płytami ze szlifowanego betonu architektonicznego z efektem rzeźbiarskim. Lekkości i elegancji dodadzą panoramiczne okna, portfenetry i szklane balustrady. Rotunda Dynasy to unikatowy adres na mapie Warszawy, to inwestycja z duszą i historią, zaprojektowana dla osób ceniących piękno, niebanalną architekturę i szlachetne materiały - mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projektowany budynek mieszkalny w miejscu dawnej Panoramy Tatr wypełnia lukę w zabudowie warszawskiego Powiśla. Ten zachowany fragment oryginalnego budynku, mur części przyziemia, został wpisany w architekturę nowego obiektu. Wielokątny obrys rzutu, skokowo ukształtowany przekrój z wycofaniem najwyższych kondygnacji, oraz wertykalne podziały elewacji - to wszystko próba uwzględnienia ,powidoku’ budynku Panoramy Tatr. Wewnętrzny wielokondygnacyjny hol zwieńczony świetlikiem, z otwartą klatką schodową i licznymi punktami widokowymi, także jest odwołaniem do oryginalnej struktury obiektu który prezentował największy obraz w historii Polski.

- Elewacja budynku, wykończona przestrzennymi prefabrykatami z betonu (szlifowanego i z widocznym kruszywem w kolorze i strukturze nawiązującej do zachowanych fragmentów muru) nawiązuje dialog z modernistycznym dziedzictwem mieszkaniowej architektury Powiśla - mówi założyciel pracowni WWAA Marcin Mostafa, która opracowała projekt przy współpracy z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Rotunda Dynasy to kameralna inwestycja klasy premium. Wyróżnia ją nie tylko prestiżowa lokalizacja, ciekawa bryła, ale również zastosowanie szlachetnych materiałów i dbałość o detal. Rotunda Dynasy zostanie zwieńczona świetlikiem, który rozjaśni wewnętrzne atrium – wznoszące się przez całą wysokość budynku. We wnętrzach budynku zostały użyte materiały, które korespondują z elewacjami. Na posadzkach części wspólnych zostanie ułożona marmurowa mozaika, a w atrium zawiśnie przepiękny, designerski żyrandol zaprojektowany dla tej niebanalnej przestrzeni.

Rotunda Dynasy wypełniona będzie licznymi udogodnieniami zapewniającymi komfort życia na najwyższym poziomie. Jednym z nich będzie całodobowa recepcja z obsługą concierge. Przy holu głównym znajdzie się eleganckie foyer, oferujące przestrzeń na spotkania biznesowe czy towarzyskie, a na kondygnacji pierwszej w pełni wyposażona, klimatyzowana siłownia.

W budynku znajdą się tylko 23 apartamenty o powierzchniach od 63 do 264 mkw. Projekt zakłada możliwość dowolnej aranżacji czy łączenia apartamentów. Z oferty można wybrać apartamenty z ogrodem czy posiadające loggie lub tarasy. Dzięki dużym, panoramicznym oknom bez podziałów o wysokości blisko 3 m, wszystkie wnętrze będą doskonale doświetlone. System inteligentnego zarządzania apartamentem, pozwoli sterować klimatyzacją, oświetleniem i innymi mediami z każdego zakątka ziemi za pomocą smartfonu.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 3 kwartał 2022 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych