Ruch wokół Zajezdni Poznań usprawniony

Ref Eastern Opportunities, inwestor budujący kompleks mieszkaniowo-usługowo-biurowy Zajezdnia Poznań, 15 września oddaje do użytku skrzyżowanie ulic Szamarzewskiego i Kraszewskiego.

Autor: HouseMarket.pl 14 września 2016 13:45

Zgodnie z przewidywaniami, a nawet przed czasem, inwestor Ref Eastern Opportunities, budujący kompleks mieszkaniowy Zajezdnia Poznań, 15 września oddaje do użytku skrzyżowanie ulic Szamarzewskiego i Kraszewskiego. Udrożnienie tego skrzyżowania sprawia, że część ruchu, która przez ostatnie dwa miesiące koncentrowała się na ul. Wawrzyniaka przekierowana zostanie na ul. Szamarzewskiego i Kraszewskiego.

Remont ulicy Kraszewskiego/Sienkiewicza/Zwierzynieckiej, finansowany w całości przez inwestora Zajezdni Poznań rozpoczął się 15 lipca 2016 roku i jest podzielony na etapy. W pierwotnych założeniach etap pierwszy, który właśnie się zakończył, miał trwać ok. 2-2,5 miesiąca. Obecnie rozpoczyna się druga faza remontu, która potrwa ok. 2,5 miesiąca. W tym czasie zamknięta będzie ul. Kraszewskiego na odcinku Sienkiewicza – Zwierzyniecka, przy czym wciąż możliwy będzie dojazd od strony ul. Bukowskiej do ul. Jackowskiego, przy której znajduje się starostwo powiatowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zajezdnia Poznań, inwestycja typu mixed-use: mieszkaniowo-usługowo-biurowa powstaje w centralnym miejscu Jeżyc, jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Poznania, na terenie dawnej zajezdni tramwajowej.

Wśród ulic Gajowa-Sienkiewicza-Kraszewskiego-Zwierzyniecka powstaną nowoczesne kamienice z lokalami usługowymi na parterze oraz urokliwymi mieszkaniami na poddaszu.

Łącznie w inwestycji powstanie 359 mieszkań w nowoczesnych kamienicach o powierzchni od 30 do 130 mkw. oraz lokale usługowe o metrażu od 50 do 150 mkw. Inwestor przewidział także 430 miejsc parkingowych.

W pierwszym etapie zbudowane zostaną dwie nowoczesne kamienice, mieszczące 206 mieszkań i 22 lokale komercyjne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych