Rusza 5. już etap inwestycji Idea. To projekt Unidevelopment

Unidevelopment rozpoczął realizację 5. etapu projektu Idea. W ramach tego projektu spółka buduje zrównoważoną przestrzeń miejską na radomskim Wacynie. Jego nowa część - Osiedle Venus - oferuje 137 mieszkań w 2 budynkach wielorodzinnych.

Autor: housemarket.pl 22 czerwca 2022 16:02

  • Rusza kolejny, 5. już etap inwestycji Idea od Unidevelopment.
  • W ofercie 137 mieszkań w 2 budynkach wielorodzinnych na Osiedlu Idea Venus.
  • Wcześniejsze etapy osiedle Idea w Radomi zostały sprzedane zgodnie z założeniami.
  • Spółka umacnia pozycję na lokalnym rynku i planuje kolejne inwestycje.

Spółka Unidevelopment realizuje koncepcję zagospodarowania terenów dzielnicy Wacyn, wykorzystując przyrodnicze walory miejsca. Na terenie osiedla deweloper przewiduje powstanie ogólnodostępnej, przyjaznej i komfortowej przestrzeni, która zgodnie z najważniejszymi trendami zagospodarowania miast połączy ze sobą funkcje mieszkalne, usługowe i rekreacyjne. W celu tworzenia zrównoważonej zabudowy miejskiej deweloper planuje też kolejne rozwiązania proekologiczne, takie jak ogrody deszczowe, które pozwalają zbierać i wykorzystywać wodę opadową z dachów budynków. Takie instalacje wspierają lokalną retencję wód i odciążają miejską infrastrukturę. Ogrody deszczowe poprawią także mikroklimat poprzez zwiększenie wilgotności powietrza.

Radomski sukces Unidevelopment to ponad 350 mieszkań sprzedanych, nowy projekt w ofercie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2016 roku spółka nabyła 29 hektarowy grunt w Radomiu i rozpoczęła wieloetapowy, pionierski projekt mieszkaniowy. Dzięki dobrej ofercie mieszkań dostosowanej do realiów lokalnego rynku oraz dbałości o zagospodarowanie terenów wokół inwestycji, w ciągu kilku lat Unidevelopment umocniła swoją pozycję w Radomiu i sprzedała już ponad 350 mieszkań w ramach projektu Idea.

- Kiedy w 2016 roku zaczynaliśmy projekt Idea, w Wacynie oraz w samym Radomiu trudno było znaleźć podobne inwestycje deweloperskie. W ofercie dominowały mieszkania z rynku wtórnego. Nasza inwestycja wpisała się w dynamiczny rozwój lokalnego rynku. Dziś Unidevelopment to wiodący deweloper w Radomiu z ugruntowaną pozycją w segmencie mieszkaniowym - mówi Barbara Kunicka, dyrektor sprzedaży w Unidevelopment. - Obecnie w ofercie mamy projekt Idea Ogrody - domy o zabudowie bliźniaczej i mieszkania w najnowszym etapie inwestycji - Idea Venus, którego sprzedaż rozpoczęliśmy w czerwcu - dodaje.

Osiedle Idea Venus

Idea Venus to 5. etap inwestycji mieszkaniowej w Radomiu. W ofercie są lokale ze zróżnicowanym układem i metrażem - od 27 do 95 mkw. wraz z komórkami lokatorskimi. Na terenie osiedla planowany jest plac zabaw dla najmłodszych oraz wózkownia. Osiedle znajduje się w kameralnej części miasta wyróżniającej się walorami przyrodniczymi i dobrym dostępem do centrum. Bliskość obwodnicy umożliwi szybki wyjazd z miasta z kierunku Warszawy, Łodzi bądź Krakowa. Zakończenie budowy osiedla jest planowane na IV kwartał 2023 roku.

Strategia rozwoju

Idea Venus to jedna z 12. inwestycji mieszkaniowych w portfelu spółki Unidevelopment w bieżącym roku. W planach na kolejne lata nowe lokalizacje w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców.

Spółka weszła w 2022 rok z solidnym portfelem projektów. W realizacji i przygotowaniu na ten rok znajduje się obecnie 12 projektów na rynkach w Warszawie, Poznaniu, Radomiu oraz w Trójmieście. Na przełomie II i III kw. br. spółka planuje ruszyć ze swoim pierwszym projektem w Gdańsku.

Uwzględniając czynniki rynkowe, sytuację makroekonomiczną oraz solidny portfel projektów spółki, Zarząd podtrzymuje dotychczasowe założenia sprzedaży grupy Unidevelopment. Spółka posiada bank ziemi umożliwiający realizację w kolejnych latach ok. 5 tys. mieszkań. Analizuje też nowe lokalizacje pod kątem dalszego rozwoju portfela projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych