Rusza budowa apartamentów Rajska 8 w Gdańsku

Spółka Apollo-Rida podpisała umowę z firmą Budimex na realizację apartamentowca i biurowca w Gdańsku przy ul. Rajskiej 8. Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na maj 2018 roku.

Autor: HouseMarket.pl 08 listopada 2016 10:03

Mieszkania w kompleksie nieopodal zabytkowego Małego i Dużego Młyna oraz kościoła Św. Katarzyny cieszą się ogromną popularnością. Budynek doskonale wpisuje się w historyczne centrum Gdańska, a jego fasada koresponduje z wyglądem pobliskich kamienic. Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na maj 2018 roku.

Inwestor potwierdził zawarcie umowy z generalnym wykonawcą projektu, firmą Budimex. Kontrakt zakłada realizację pięciopiętrowego budynku apartamentowego, w którym znajdzie się 161 mieszkań, lokale usługowo-handlowe na parterze oraz podziemny garaż. Przewiduje także jednoczesną budowę sąsiadującego – od strony Hotelu Mercure – obiektu biurowego o 10 kondygnacjach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z informacjami dostępnymi w biurze sprzedaży inwestycji przy ulicy Gnilnej 2, ceny apartamentów rozpoczynają się od około 7,5 tys. zł za metr kwadratowy, natomiast zakup mieszkania dwupokojowego w najpopularniejszych metrażach to wydatek rzędu 500 tys. zł. Budynek biurowy przeznaczony będzie na wynajem, a za jego komercjalizację odpowiedzialne jest agencja Cushman & Wakefield.

- Oficjalne rozpoczęcie budowy inwestycji w centrum Gdańska to ważne wydarzenie dla Apollo-Rida. Jesteśmy niezmiernie dumni, że po 70 latach działka przy Rajskiej i Heweliusza zostanie zagospodarowana z naszym udziałem. Zaproponowane przez nas budynki przywrócą tu tkankę miejską w najlepszej architektonicznej oprawie i skali doskonale wpisującej się w kontekst otoczenia. Jesteśmy przekonani, że zarówno apartamenty, jak i biura w tej prestiżowej okolicy okażą się komercyjnym sukcesem – powiedział Rafał Nowicki, prezes zarządu dewelopera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych