Rusza budowa Bulwarów Książęcych we Wrocławiu

Pierwsza inwestycja BPI Polska na dolnośląskim rynku nieruchomości powstanie przy ul. Księcia Witolda u zbiegu dwóch ramion Odry od strony Mostu Pomorskiego i zostanie zrealizowana w dwóch etapach.

Autor: HouseMarket.pl 30 sierpnia 2016 14:52

W pierwszym powstanie 175 lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 128 mkw. Inwestycję Bulwary Książęce tworzy nowoczesny kompleks składający się z wydzielonej części mieszkalnej, a także ogólnodostępnych przestrzeni publicznych.

Ośmiopiętrowy budynek mieszkalny został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające z unikatowego położenia projektu u zbiegu dwóch ramion rzeki, w reprezentacyjnym sąsiedztwie Starego Miasta naprzeciwko Archiwów Państwowych. Poza dużymi, drewnianymi oknami każdy lokal będzie posiadał przestronny taras lub wygodny, duży balkon, a w przypadku mieszkań położonych na najniższej kondygnacji ogród.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Wychodząc naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom klientów w kompleksie znajdą się mieszkania o podwyższonym standardzie typu comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty prestige o wysokości 2,82 m. Wszystkie o zróżnicowanych powierzchniach i układach z możliwością zmiany aranżacji i wykończenia „pod klucz”. W ofercie znajdą się zarówno małe mieszkania, jak i przestronne apartamenty o metrażu od 27 do 128m2 – zdradza Maciej Golis, dyrektor projektu w BPI Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji we Wrocławiu.

Na pierwszej kondygnacji znajdzie się również zielone patio ze starannie zaprojektowaną roślinnością oraz strefą zabaw dla dzieci.

Poniżej zabudowy mieszkalnej, na poziomie parteru, znajdą się z kolei lokale usługowe zaprojektowane w formie pieszego pasażu – tzw. ulicy handlowej z kawiarniami, restauracjami i sklepikami, który zwieńczy nowy plac miejski położony od strony Mostu Pomorskiego. Do dyspozycji zarówno mieszkańców jak i osób odwiedzających pasaż będą oddzielone od siebie miejsca postojowe usytuowane w dwóch podziemnych kondygnacjach.

Architektami inwestycji są Rafał Langowski i Jocelyn Fillard z pracowni SUD Architekt Polska, twórcy m.in. przebudowy Manufaktury w Łodzi. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów ich projektu jest fasada, w wykończeniu której zostaną zastosowane włoskie panele ceramiczne zmieniające swój wygląd w zależności od natężenia światła, koloru nieba i ruchu przepływającej obok Odry.

– Każda nasza inwestycja to całościowo przemyślany projekt. Wierzymy w odpowiedzialność społeczną biznesu i hołdujemy zasadom zrównoważonego rozwoju. Budujemy tak, aby nasze inwestycje spełniały konkretne oczekiwania klientów i miały pozytywny wpływ tak na środowisko jak i sąsiedztwo. Jesteśmy zwolennikami masterplanningu, planując inwestycje, staramy się wychodzić poza mury budynków, dbając o przyjazne zagospodarowanie terenów wokół naszych inwestycji i wartościowe części wspólne. Tak też jest w przypadku Bulwarów Książęcych, których budowa właśnie rusza – mówi Maciej Golis.

Sprzedaż mieszkań w inwestycji rozpocznie się we wrześniu br. Planowany termin zakończenia realizacji pierwszego etapu Bulwarów Książęcych, w ramach którego powstanie 175 mieszkań i apartamentów, to czerwiec 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych