Rusza budowa kolejnego budynku w ramach osiedla Bulwary Praskie

Mennica Polska rozpoczęła budowę i sprzedaż kolejnego budynku w ramach wieloetapowego osiedla Bulwary Praskie w Warszawie.

Autor: Housemarket.pl 09 listopada 2021 10:44

  • Generalnym wykonawcą obiektu jest FB Antczak.
  • Realizacja pierwszego etapu inwestycji obejmuje łącznie sześć budynków.
  • Inwestycja zostanie ukończona w drugim kwartale 2023 roku.

Osiedle Bulwary Praskie powstaje przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. W pierwszym etapie zrealizowanych zostanie sześć nowoczesnych budynków wielorodzinnych z 463 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej 25 tys. m kw., a także garażami podziemnymi i infrastrukturą towarzyszącą. Pierwszy budynek ze 142 mieszkaniami został oddany do użytkowania w ubiegłym roku. Cztery kolejne budynki ze 179 mieszkaniami są w trakcie budowy – po sześciu miesiącach zaawansowanie sprzedaży wynosi około 40 proc. Realizacja szóstego budynku ze 142 mieszkaniami pozwoli zamknąć pierwszy etap inwestycji.

– W ramach Bulwarów Praskich budujemy po prawobrzeżnej stronie Warszawy nową dzielnicę, która w harmonijny sposób będzie łączyć funkcje mieszkaniowe, rekreacyjne, biurowe i handlowe. Na 27-hektarowej działce, położonej nad Wisłą w sąsiedztwie cennego przyrodniczo obszaru Natura 2000, powstanie docelowo około 4 tys. mieszkań i ponad 150 tys. m kw. powierzchni biurowych w dwóch kompleksach. Chcemy, by Bulwary Praskie stały się architektoniczną i ekologiczną wizytówką miasta – miejscem przyjaznym dla mieszkańców i lokalnej społeczności, łączącym pokolenia i różne style życia – podkreśla Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy Polskiej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bulwary Praskie to wieloetapowa inwestycja realizowana w jednej z najlepiej skomunikowanych części Warszawy. Przyszli mieszkańcy będą mieć unikatowe widoki na ścisłe centrum miasta i Wisłę wraz z chronionymi obszarami przyrodniczymi. Atutem osiedla jest też doskonała infrastruktura towarzysząca, a także spokój i duża ilość zieleni. Dynamiczna, kaskadowa architektura budynków będzie idealnie współgrać z malowniczym krajobrazem. W przestrzeniach wspólnych znajdą się m.in. wolne od spalin ciągi piesze, alejki z fontannami, placami zabaw i miejscami do ćwiczeń, a także liczne tereny spacerowe.

– Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z generalnym wykonawcą, FB Antczak, prace przy realizacji Bulwarów Praskich postępują zgodnie z harmonogramem. W przyszłym roku planujemy rozpocząć drugi etap, w ramach którego powstanie około 760 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 40 tys. m kw. wraz z dodatkową infrastrukturą. Widzimy ogromne zainteresowanie ze strony klientów, którzy doceniają wyjątkowy charakter osiedla, łączącego doskonałą architekturę, wysoką jakość wykonania i niepowtarzalne walory przyrodnicze – deklaruje Adrian Sączek, dyrektor działu sprzedaży w Mennicy Polskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych