Rusza budowa luksusowego apartamentowca na Ochocie

W Warszawie  przy ulicy Siewierskiej 18 powstanie kameralny budynek z 21 apartamentami, podziemnym parkingiem i częśćią handlowo-usługową na parterze. Będzie on miniaturą Solca Residence skomercjalizowanego niedawno

Autor: HouseMarket.pl 24 kwietnia 2018 14:49

Sawa Apartments rozpoczyna budowę luksusowego apartamentowca na działce o pow. 1086 mkw. Powierzchnia użytkowa netto wyniesie 2942 mkw. Budynek stanie wzdłuż ul. Rokosowskiej. Będzie uzupełniał jej pierzeję zgodnie z geometrią otoczenia i zaleceniami Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla rejonu Ochota Centrum. Apartamentowiec zaprojektowała pracownia architektoniczna Hys Architekci. Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Zawisza”.

–  Sukces Solec Residence w Warszawie skłonił nas do przemyślenia projektu niemal identycznego, ale dużo mniejszego, jeszcze bardziej kameralnego – mówi prezes Sawy Apartments Marian Okręglicki. I dodaje – W inwestycji przy Siewierskiej 18 przyświecały nam te same idee: lokalizacja w historycznym, cichym i spokojnym miejscu niezmiernie dziś prestiżowym i poszukiwanym przez klientów premium. Każdy nabywca lokalu będzie mógł być jego współtwórcą, współarchitektem. Do pewnego stadium budowy obiektu będzie można zgłaszać nam chęć zmiany układu funkcjonalnego zakupionego apartamentu lub apartamentów, łączenia ich w pionie lub poziomie. Miało to miejsce we wspomnianym Solcu Residence i sprawdziło się znakomicie. Siewierska 18 będzie idealną ofertą zarówno dla klienta docelowego, jak i do zakupów inwestycyjnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Apartamentowiec – o powierzchni zabudowy 388 mkw. – będzie miał siedem kondygnacji naziemnych i jedną podziemną parkingową na 30 miejsc postojowych. W obiekcie podstawowo przewidziano mieszkania 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o wysokości trzech metrów. Wszystkie mają loggie, tarasy lub ogródki na parterze, bądź też otwory balkonowe typu porte-fenêtre.

W istniejących budynkach tej części Starej Ochoty wejścia do nich znajdują się od strony podwórek (ogródków). Analogiczne rozwiązanie funkcjonalne znajdzie się przy Siewierskiej 18. Wejście do lokali mieszkalnych znajdzie się od strony południowo-wschodniej, bardziej kameralnej, tzn. od ulicy Siewierskiej. Od strony ulicy Rokosowskiej przewiduje się lokale handlowo-usługowe z niezależnymi wejściami.

Uzupełnieniem zabudowy będzie zieleń. Zapewni ona mieszkańcom właściwy komfort użytkowania apartamentów. Dziedziniec zaplanowano o charakterze ogrodowym i spójnym z zagospodarowaniem podwórek istniejącej zabudowy. Na dziedzińcu zaplanowano strefę prywatną, tarasy lokali mieszkalnych wydzielone wyższymi żywopłotami oraz część wspólną dla mieszkańców. Wydzielenie tych stref będzie w postaci zwartej zieleni.

Projekt najnowszej inwestycji Sawy Apartments komentuje jej główny architekt Marek Hys:

– Mając do dyspozycji stosunkowo niewielką działkę staraliśmy się maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Części obsługujące zostały zaprojektowane ekonomicznie, tak aby jak najwięcej powierzchni przeznaczyć na lokale użytkowe. Komunikacja wewnętrzna opiera się na jednym pionie z klatką schodową i windą zaprojektowanymi w sposób zapewniający maksymalną prywatność charakterystyczną dla willi miejskich i kameralnych kamienic.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych