Rusza budowa wieży mieszkalnej Angel RiverHouseMarket.pl - 21 listopada 2016 13:50


Na budowie apartamentów Angel River zakończyły się już prace ziemne i przygotowawcze. Wykonawca przejął plac budowy i rozpoczął pracę nad fundamentami budynków, w tym 17-piętrowej wieży mieszkalnej o wysokości 55 m oraz podziemnym parkingiem.


Hala garażowa pod Angel River będzie miała trzy kondygnacje. Znajdzie się pod dwoma budynkami apartamentowymi powstającymi w ramach inwestycji przy ul. Walońskiej 15-19. To budynek mieszkalny dziewięciopiętrowy oraz wieża mieszkalna o wysokości siedemnastu pięter – prawie 55 metrów. Powierzchnia całego obiektu wyniesie 46.721 mkw.

Budowa wyjdzie z ziemi wiosną 2017 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Ruszają prace nad fundamentami i halą garażową, w której powstaną miejsca parkingowe zarówno dla mieszkańców, jak i gości, a także stacja ładowania pojazdów elektrycznych, pierwsza we Wrocławiu w inwestycji apartamentowej. Przewidujemy, że budowa wyjdzie z ziemi wiosną 2017 roku. Oba budynki powstają równocześnie – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Docelowo na budowie Angel River będą pracowały trzy żurawie oraz 300 pracowników. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar. Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków w oparciu o koncepcję renomowanej paryskiej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture.

– Budynki Angel River będą się wyróżniały nowoczesną architekturą, w pełni wykorzystującą atuty lokalizacji. To jedyne miejsce we Wrocławiu położone tuż nad rzeką, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, a jednocześnie tak blisko ścisłego centrum miasta – podkreśla Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

Marina i bulwar

W apartamentach Angel River znajdzie się łącznie 341 lokali o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Dodatkowo w budynku powstanie strefa fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, a także sala zabaw dla dzieci.

Inwestor przebuduje także nabrzeże rzeki Oławy, tworząc tam marinę i ogólnodostępny bulwar oraz zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej, która zostanie przedłużona do Angel River.
Zakończenie prac przy Angel River planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł.