Rusza budowa wieży mieszkalnej Angel River

Na budowie apartamentów Angel River zakończyły się już prace ziemne i przygotowawcze. Wykonawca przejął plac budowy i rozpoczął pracę nad fundamentami budynków, w tym 17-piętrowej wieży mieszkalnej o wysokości 55 m oraz podziemnym parkingiem.

Autor: HouseMarket.pl 21 listopada 2016 13:50

Hala garażowa pod Angel River będzie miała trzy kondygnacje. Znajdzie się pod dwoma budynkami apartamentowymi powstającymi w ramach inwestycji przy ul. Walońskiej 15-19. To budynek mieszkalny dziewięciopiętrowy oraz wieża mieszkalna o wysokości siedemnastu pięter – prawie 55 metrów. Powierzchnia całego obiektu wyniesie 46.721 mkw.

Budowa wyjdzie z ziemi wiosną 2017 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Ruszają prace nad fundamentami i halą garażową, w której powstaną miejsca parkingowe zarówno dla mieszkańców, jak i gości, a także stacja ładowania pojazdów elektrycznych, pierwsza we Wrocławiu w inwestycji apartamentowej. Przewidujemy, że budowa wyjdzie z ziemi wiosną 2017 roku. Oba budynki powstają równocześnie – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Docelowo na budowie Angel River będą pracowały trzy żurawie oraz 300 pracowników. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar. Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków w oparciu o koncepcję renomowanej paryskiej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture.

– Budynki Angel River będą się wyróżniały nowoczesną architekturą, w pełni wykorzystującą atuty lokalizacji. To jedyne miejsce we Wrocławiu położone tuż nad rzeką, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, a jednocześnie tak blisko ścisłego centrum miasta – podkreśla Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

Marina i bulwar

W apartamentach Angel River znajdzie się łącznie 341 lokali o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Dodatkowo w budynku powstanie strefa fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, a także sala zabaw dla dzieci.

Inwestor przebuduje także nabrzeże rzeki Oławy, tworząc tam marinę i ogólnodostępny bulwar oraz zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej, która zostanie przedłużona do Angel River.
Zakończenie prac przy Angel River planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych