Rusza debiutancka inwestycja Cordii w Gdańsku

20 stycznia Cordia przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy, którym została firma Strabag, a 3 lutego została wbita symboliczna łopata. Na terenie Wrzeszcza rusza budowa osiedla Villa Jaśkowa Dolina – debiutanckiego projektu Cordii w Trójmieście. Planowany termin zakończenia prac pierwszego etapu to trzeci kwartał 2022 roku.

Autor: housemarket.pl 04 lutego 2021 10:38

W ramach pierwszego etapu projektu zostanie wybudowanych pięć budynków, a w nich 97 mieszkań. Villa Jaśkowa Dolina powstaje w dzielnicy Wrzeszcz, na rozległej, podleśnej działce. Niskie, eleganckie budynki z elewacją pokrytą mineralnymi płytkami klinkierowymi wpisują się doskonale w historyczną zabudowę dzielnicy. Wzdłuż ul. Jaśkowej Doliny do dziś przetrwały liczne zabytkowe wille w stylu podmiejskich pałacyków. Nadają ulicy unikalny charakter, czyniąc ją jedną z najpiękniejszych w Gdańsku.
 
Planując ekspansję do nowych lokalizacji w Polsce, szukaliśmy działek, które pozwolą nam na stworzenie wyjątkowych, klimatycznych projektów, wyróżniających się w skali całego miasta. Wrzeszcz to jedna z najciekawszych i najbardziej popularnych dzielnic Gdańska. Leży z dala od turystycznych szlaków, ale jednocześnie jest doskonale skomunikowana z centrum Gdańska, Gdynią i Sopotem. To, co jednak najbardziej wyjątkowe w tej lokalizacji, to położenie – z widokiem na gęsty szpaler drzew, w otulinie Parku Jaśkowej Doliny. Bliskość terenów zielonych to czynnik który był zawsze istotny, a podczas pandemii dodatkowo zyskał na znaczeniu.

Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska
Warto dodać, że w Rankingu Dzielnic Otodom 2020 Wrzeszcz uplasował się na trzecim miejscu pod względem dostępności atrakcji z dziedziny rozrywki i kultury. W 2019 r. Wrzeszcz był też drugą najczęściej wyszukiwaną dzielnicą w serwisie – zarówno w kategorii mieszkań, jak i domów na sprzedaż. Oddano tu wtedy do użytku 905 mieszkań, czyli 12,6% w skali całego Gdańska.

Zielona okolica, ekologiczne rozwiązania
Villa Jaśkowa Dolina to osiedle blisko natury – nie tylko pod względem lokalizacji. Przestrzeń pomiędzy budynkami obu etapów wypełni 4500 mkw. zielonego ogrodu, w którym znajdzie się miejsce dla aż 50 różnych gatunków roślin. Na terenie osiedla zaplanowano także realizację ekologicznych ogrodów deszczowych dla lepszej retencji wody oraz budki lęgowe i poidełka dla ptaków, a także hotele dla owadów pożytecznych. Przyszli mieszkańcy znajdą wytchnienie w strefie rekreacji wyposażonej w leżaki, hamaki i sąsiedzką bibliotekę ogrodową. Dzieci będą miały do dyspozycji place zabaw, w tym jeden wyposażony w zjazd linowy – tyrolkę, a dorośli – siłownię plenerową. Wszystkie mieszkania na piętrach będą wyposażone w przestronne balkony, a te na parterze w ogródki o powierzchni do nawet 200 mkw.
Warto wspomnieć, że w niedalekiej odległości od osiedla powstaje właśnie nowy zbiornik retencyjny z elementami małej architektury – w miejscu, w którym historycznie istniał już kiedyś staw zasilany wodami potoku Jaśkowego. Na południowym brzegu powstanie pomost widokowy, a na północnym – cypel z drewnianą altanką i ławkami. Będzie gotowy w listopadzie tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych