Rusza sprzedaż II etapu DOKI Living

Euro Styl wprowadził do sprzedaży 145 mieszkań oraz 19 lokali usługowych w nowym budynku drugiego etapu DOKI Living. Przekazanie lokali planowane jest na koniec 2023 roku.

Autor: housemarket.pl 16 sierpnia 2021 14:57

  • DOKI Living to część mieszkaniowa wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, powstająca w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, na terenach Młodego Miasta w Gdańsku.
  • Osiedle powiększy się o kolejne 145 mieszkań.
  • Inwestycja wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta. 

W ofercie sprzedaży znajduje się 145 lokali mieszkalnych w 8-piętrowym budynku, w którym w sumie zaprojektowano 292 mieszkania i apartamenty. Są to lokale 1-, 2-, 3- 4- i 5-pokojowe, o metrażach od 25 do 136 mkw. Ich ceny zaczynają się od 460 tys. zł. Na parterze znajdzie się 19 lokali usługowych o metrażach od 50 do 240 mkw.

Nowy budynek składać się będzie z dwóch skrzydeł w kształcie litery U, połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi. Lekkości nadadzą mu regularny układ loggii i balkonów oraz duże przeszklenia. Elegancka, prosta bryła, wykończona czerwoną płytką klinkierową i metalowymi elementami, nawiązywać będzie do sąsiadującej z DOKAMI ponad stuletniej zabudowy Stoczni Cesarskiej. Stoczniowo-portowy klimat podkreśli także stylizowany na morskie kontenery wjazd do podziemnej hali garażowej. W tym etapie inwestycji w ofercie sprzedaży znalazły się 153 miejsca parkingowe, 75 komórek lokatorskich i 61 stojaków na jednoślady.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zieleń i proekologiczne rozwiązania

Na wysokości pierwszego piętra zaprojektowano przydomowe ogródki oraz trzy kameralne, zielone patia połączone alejkami. Wyposażone w ławki, wypełnione różnymi gatunkami drzew, krzewów i bujnych traw przestrzenie, dostępne wyłącznie dla mieszkańców, będą idealnym miejscem wypoczynku i nawiązywania sąsiedzkich relacji. Rodziny z dziećmi ucieszy bezpieczny plac zabaw.

CZYTAJ TEŻ: W GDAŃSKU POWSTAJE WILOETAPOWA INWESTYCJA 

Zielone będą również dachy budynku, obsadzone odpornym na słońce i wiatr rozchodnikiem. W ten sposób powstanie bezobsługowa zieleń, która będzie wspierać prawidłową retencję wód opadowych i ułatwi utrzymanie dogodnej temperatury w apartamentach na ostatniej kondygnacji. Na niższych piętrach zaplanowana została bogata roślinność z krzewami i drzewami, np. świdośliwą lamarcką, kaliną japońską, migdałowcem karłowym i jaśminowcem, które stworzą piękne ogrody.

Na terenie inwestycji zaplanowano także proekologiczne ogrody deszczowe, które będą zarówno ozdobą, jak i pomocą w zagospodarowaniu wody opadowej przy jednoczesnym wspieraniu lokalnej bioróżnorodności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych