Ruszy budowa czwartego etapu Atal Francuska Park

Atal dostał pozwolenie na budowę czwartego etapu Atal Francuska Park w Katowicach. W tej fazie projektu powstają 53 mieszkania o powierzchniach od 41,35 mkw. do 100,11 mkw. oraz sześć lokali handlowo-usługowych.

Autor: HouseMarket.pl 14 września 2016 13:11

Termin zakończenia budowy przewidziano na pierwszy kwartał 2017 r., a datę oddania do użytkowania na drugi kwartał 2017 r.

Ceny wynoszą od 5400 zł brutto za mkw., a na najwyższym piętrze od 5600 zł. Jednym z podstawowych atutów osiedla jest jego dogodna lokalizacja. Inwestycja usytuowana jest w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego. W czwarty etapie Atal Francuska Park powstanie także 16 zamykanych garaży na poziomie parteru oraz 42 naziemne miejsca parkingowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Strategia Atala zakłada nie tylko regularne poszerzanie portfolio w realizowanych osiedlach, ale także stałą dywersyfikację inwestycji. Wiąże się to z uruchamianiem kolejnych projektów w miastach, gdzie jesteśmy obecni, jak i wejściem na nowe rynki. Atal będzie jedynym deweloperem obecnym we wszystkich dużych aglomeracjach w Polsce – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu.

Projekt Atal Francuska Park został podzielony na cztery etapy, w ramach których powstanie łącznie 739 mieszkań w 10 budynkach. Będą one posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną ze stanowiskami garażowymi i komórkami lokatorskimi. W kompleksie zaplanowano łącznie 15 lokali handlowo-usługowych. Zarówno pierwszy, jak i drugi etap inwestycji uzyskał już pozwolenie na użytkowanie.

Wyniki sprzedaży

W pierwszym półroczu tego roku Atal sprzedał na podstawie umów deweloperskich 1183 lokale – po uwzględnieniu rezygnacji. Jest to o blisko połowę więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku (805). Wzrosty sprzedaży dotyczyły każdego z pięciu obsługiwanych do tej pory rynków.

ATAL w pierwszym półroczu 2016 osiągnął 254,7 mln zł skonsolidowanych przychodów. W tym okresie wypracował 45,7 mln zł zysku netto, czyli ponad 2,5 razy więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Wskaźnik rentowności brutto wzrósł do poziomu 20,8 proc., a rentowności netto do poziomu 18 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych