Ruszyła budowa Osiedla Horizon w Gdańsku

26 listopada został wmurowany akt erekcyjny pod budowę kompleksu mieszkalno-usługowego klasy premium, Osiedle Horizon w Gdańsku, które pomieści 629 mieszkań i 9 lokali usługowych.

Autor: Housemarket.pl 01 grudnia 2021 17:31

  •  Prace budowlane rozpoczęte w marcu br. będą trwały jeszcze dwa lata.
  • Generalny Wykonawca PORR S.A zbuduje pięć budynków mieszkalnych od siedmiu do osiemnastu kondygnacji i infrastrukturę zewnętrzną niezbędną dla ich funkcjonowania.
  • To pierwsza inwestycja ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction, którą inwestor realizuje wspólnie z PORR.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w dniu 26 listopada wzięli udział przedstawiciele inwestora J.W. Construction i PORR oraz zaproszeni goście. Akt erekcyjny podpisali Małgorzata Szwarc–Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction, Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR, Krzysztof Rytlewski, dyrektor regionu ds. technicznych PORR i Aleksandra Wojtczak–Duch ze studia projektowego Forma Architekci. Dokument został zamknięty w mosiężnej tubie i złożony w fundamentach jednego z budynków.

 - Jesteśmy na rynku od 28 lat, od kilkunastu w Trójmieście, ale inwestycję w Gdańsku realizujemy po raz pierwszy. Wybraliśmy Letnicę, bo naszym zdaniem jest najbardziej perspektywiczną dzielnicą miasta. O atrakcyjności osiedla Horizon mogliśmy się przekonać prowadząc przedsprzedaż mieszkań. Do tej pory nabywców znalazło blisko 50 proc. lokali, a przecież budowa dopiero się rozkręca. Z PORR jako Generalnym Wykonawcą realizujemy obecnie dwie budowy, właśnie tu w Gdańsku i w Chorzowie, a wkrótce rozpoczniemy trzecią - w Szczecinie - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 W Osiedlu Horizon, przy ul. Starowiejskiej, powstanie 629 mieszkań o metrażach od 26 do 98 m kw. Każde będzie miało balkon, loggię lub taras. Z tych na najwyższych piętrach, będzie można oglądać panoramę miasta i zatokę. Na parterze budynków znajdzie się 9 lokali usługowych, a w podziemiach garaże. W hali garażowej i na terenie osiedla będą wydzielone miejsca na rowery. Zielone tarasy widokowe na budynkach będą służyć nie tylko jako przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców ale także jako bariera termoizolacyjna, co przełoży się na mniejsze zużycie energii potrzebnej zarówno do ogrzania, jak też schłodzenia istniejących w nich lokali. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych