Ruszyła budowa osiedla Zielone Rabowice

Na wschód od Poznania, niedaleko Swarzędza powstają nowe osiedla. To atrakcyjne okolice w pobliżu Jeziora Swarzędzkiego, z doskonałym dojazdem do Poznania, bliskością natury oraz czystym powietrzem. W tym miejscu właśnie rozpoczęła się nowa inwestycja, Zielone Rabowice.

Autor: HouseMarket.pl 10 listopada 2016 15:50

W ostatnim czasie tuż obok Swarzędza powstało kilka osiedli, między innymi w Gortatowie i Siekierkach Wielkich, wybudowanych przez Greenbud Development. Natomiast w Paczkowie, deweloper prowadzi zaawansowane prace, aby już w styczniu oddać do użytku pierwsze domy. Chętnych, aby zamieszkać w tej okolicy nie brakuje, stąd decyzja o uruchomieniu kolejnej inwestycji w Rabowicach, w gminie Swarzędz.

Greenbud Development rozpoczął aktywnie prace budowlane, przy ul. Bliskiej w Rabowicach. Aktualnie wykopano już fundamenty, a budowlańcom nie przeszkadza jesienna aura. Wszystkie prace przebiegają według założonego wcześniej harmonogramu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach inwestycji Zielone Rabowice powstanie 30 domów, w zabudowie bliźniaczej, o powierzchni 75 mkw. każdy, wraz z działkami od 191 metrów kw. do nawet 456 mkw. Przedsięwzięcie podzielono na trzy etapy. Pierwszy zostanie oddany do użytku, według planów, w lipcu 2017 r. Powstanie łącznie 12 domów, tyle samo co w drugim etapie, oddanym do użytku w czwartym kwartale 2017 r. Natomiast pozostałe sześć domów, zaplanowanych do przekazania mieszkańcom na początku 2018 r., stworzą ostatni, trzeci etap.

Przemyślany projekt domów uwzględnił komfortowy układ pomieszczeń, tak aby każdy z pokojów był odpowiednio doświetlony. Parter zostanie zagospodarowany na pokój dzienny, kuchnię, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze i przedsionek. Na piętrze znajdą się trzy pokoje, łazienka i korytarz. W cenie od 279 tys. zł brutto mieszkańcy otrzymają również poddasze, które w zależności od potrzeb, można zaadoptować do zamieszkania. Piętro i parter tworzą spójną, funkcjonalną przestrzeń dla młodych rodzin z dziećmi.

Klienci jeszcze w tym roku mogą kupić dom na osiedlu Zielone Rabowice, korzystając z programu Mieszkanie dla Młodych i czekać na odbiór w lipcu 2017 r. Ostatnia rata z dofinansowania rządowego zostanie przez przyszłych mieszkańców uregulowana w styczniu 2018 roku.

- Można już dokonywać rezerwacji na osiedlu Zielone Rabowice, a wszystkie lokale są dostępne w programie MdM – mówi Marcin Brygier, prezes zarządu Greenbud Development. Rabowice to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. W pobliżu  znajdują się szkoły, przedszkola, apteki, przychodnie oraz sklepy i punkty usługowe. Do Poznania można dojechać z łatwością, w kilkanaście minut, samochodem lub korzystając z komunikacji podmiejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych