Ruszyła budowa Portovej w Gdyni

Invest Komfort rozpoczął budowę inwestycji Portova u zbiegu ulic: Węglowej, Wendy i Portowej. Z okien na wyższych kondygnacjach widać będzie morze i gdyńskie wybrzeże. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań oraz lokale usługowe na parterze.

Autor: HouseMarket.pl 25 maja 2017 14:45

Wyjątkowa lokalizacja Portovej, łącząca historyczne centrum Gdyni z poszerzającym się, nowoczesnym Śródmieściem była bardzo ważną inspiracją dla twórców osiedla. Nowym elementem, zaznaczającym się wyraźnie w tej przestrzeni jest zaprojektowana dominanta widoczna nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Osiągnie wysokość 17 pięter. Z okien mieszkań na wyższych kondygnacjach widać będzie morze i gdyńskie wybrzeże. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe.

Przyszli mieszkańcy mogą spodziewać się wielu udogodnień na terenie osiedla – m.in. klubu fitness z salą do ćwiczeń siłowych i kondycyjnych, sauny oraz placu zabaw dla dzieci. Od północnej strony inwestycji znajdzie się miejski deptak spacerowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na szczególną uwagę zasługuje również architektura zieleni na osiedlu. Lokalizacja Portovej w centrum miasta nie przeszkodziła jej twórcom w zaprojektowaniu atrakcyjnej, spokojnej przestrzeni do wypoczynku. Oprócz prywatnych ogródków, planuje się utworzenie wewnętrznych, przestronnych dziedzińców dla wszystkich mieszkańców. Osiedle ma posiadać także własną ochronę i monitoring, dzięki temu będzie to niewątpliwie bezpieczne miejsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych