Ruszyła budowa Solea Mieszkania Przy Wyścigach. To projekt Apsys

Apsys Polska, działając w konsorcjum Gilmerton, rozpoczął realizację pierwszej inwestycji mieszkaniowej Solea Mieszkania przy Wyścigach w Warszawie. Generalnym wykonawcą projektu jest firma FineTech Construction.

Autor: housemarket.pl 01 czerwca 2022 11:54

  • Osiedle Solea powstaje na granicy Służewca Południowego i Ursynowa, u zbiegu ulicy Bartłomieja i końcowego odcinka ulicy Bokserskiej.
  • W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Tor Wyścigów Konnych Służewiec.
  • Deweloperami obiektu są firmy Apsys Polska we współpracy z SK Management, działające w ramach konsorcjum Gilmerton.

Solea to butikowa inwestycja o podwyższonym standardzie, składająca się z dwóch czteropiętrowych budynków, mieszczących 91 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni i ponadstandardowej wysokości - od 2,8 metra do ponad 3 metrów. Do wszystkich lokali – od 25-metrowych jednopokojowych typu studio, po największe, ponad 140 metrowe sześciopokojowe - przynależeć będą przestrzenie zewnętrzne: loggie, balkony, tarasy lub ogródki. Na terenie inwestycji znajdą się również: całodobowa portiernia, wewnętrzne patio ze strefami wypoczynku i placem zabaw oraz wygodny podziemny parking.

Solea z certyfikatem BREEAM

Inwestycja jest realizowana zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat BREEAM Interim na poziomie Very Good, który Solea uzyskała już na etapie projektu (Design Stage). Idea ta bliska jest również generalnemu wykonawcy, firmie FinTech Construction, która w swojej pracy kładzie szczególny nacisk na oszczędne gospodarowanie surowcami, redukcję zanieczyszczeń oraz wykorzystywanie niskoemisyjnych, maksymalnie przyjaznych dla środowiska materiałów. Poszanowanie środowiska naturalnego będzie priorytetem również na etapie eksploatacji budynków - zewnętrzne tereny zielone zostaną zagospodarowane z zachowaniem zasad bioróżnorodności, a ich pielęgnacja prowadzona będzie z wykorzystaniem oszczędnego systemu nawadniania. Wokół inwestycji znajdą się innowacyjne chodniki antysmogowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Solea Mieszkania przy Wyścigach to projekt o podwyższonym standardzie. Fot. mat. pras.

- Apsys Polska jest liderem certyfikacji BREEAM na rynku centrów handlowych. Dobre praktyki proekologiczne chcemy konsekwentnie wdrażać także w obszarze projektów deweloperskich, dlatego inwestycja Solea również jest certyfikowana w systemie BREEAM. Cieszymy się, że naszą pierwszą inwestycję mieszkaniową realizujemy z wykonawcą, który tak Apsys chce tworzyć miejsca wyjątkowe, spójne z miejską tkanką, przyjazne środowisku naturalnemu i wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników - mówi Cyril Plumecoq, członek zarządu Apsys Polska, dyrektor działu operacyjnego.

Solea to kolejny poddawany certyfikacji BREEAM projekt w portfolio spółki, w tym drugi w pełni certyfikowany zgodnie z wytycznymi BREEAM Manual 2016 dla obiektów mieszkaniowych.

Termin ukończenia inwestycji planowany jest na I kwartał 2024 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych