Ruszyła budowa Tuwima Sky w Łodzi

Na wschodnim końcu ul. Tuwima, już na Widzewie, w miejscu po rozebranym budynku produkcyjno-magazynowym ruszyła budowa osiedla Tuwima Sky, będącego jedną z największych w Łodzi inwestycji mieszkaniowych.

Autor: Housemarket.pl 26 listopada 2021 11:49

  • To pierwsza z łódzkich inwestycji spółki HREIT S.A., które zmienią charakter okolicy z biurowo-przemysłowego na mieszkaniowy.
  • W realizowanym projekcie powstaną łącznie 874 lokale mieszkalne, 5 usługowych oraz garaże z 884 miejscami postojowymi.

Wyróżnikiem bryły nowego budynku będzie pięć szesnastokondygnacyjnych wież mieszkalnych o wysokości ponad 40 metrów. Na ich najwyższych piętrach znajdować się będą m.in. dwupoziomowe lokale z dużymi przeszkleniami i dalekim widokiem na miasto oraz pobliski park 3 Maja.

Na dachu hall garażowych pomiędzy między blokami mieszkalnymi zaprojektowano cztery ogrody tematyczne, a przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również komórki i boksy rowerowe do bezpiecznego przechowywania jednośladów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W I etapie inwestycji powstanie blisko 300 mieszkań o powierzchni od 259 do 115 mkw. Są już w sprzedaży. Całość budowy ma zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat.

Inwestycja  zrealizowana zostanie w technologii prefabrykacji, będącej unowocześnieniem popularnej niegdyś technologii wielkopłytowej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych