Ruszyła nowa inwestycja Real Development w Łodzi

W Łodzi rozpoczęła się budowa nowego osiedla Platon, podaje portal Lodz.pl. W budynek, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej znajdą się 163 mieszkania. Za inwestycję odpowiada Real Development.

Autor: Lodz.pl 16 października 2021 12:33

Inwestycja firmy Real Development będzie czterobryłowym budynkiem mieszkalnym o wysokości 5 kondygnacji, w którym znajdą się 163 mieszkania o metrażach od 25 do 48 mkw. (1-, 2- i 3-pokojowe).

W ramach inwestycji Platon od strony podwórca zaprojektowano kameralny placyk, a na parterze budynku lokal użytkowy – z myślą o punkcie usługowym, sklepie czy kawiarni. Główną ideą przyświecającą projektowi zagospodarowania terenu była chęć zatarcia granicy między strefą publiczną i prywatną, a jednocześnie stworzenie przyszłym mieszkańcom atrakcyjnego miejsca do spotkań i spędzania wolnego czasu. Wewnętrzne patio będzie z kolei przestrzenią półpubliczną, bogatą w zieleń i zachęcającą do interakcji między mieszkańcami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gmach zaprojektowany przez łódzkie studio Design Lab Group, swoją koncepcją ma nawiązywać do woonerfu ul. Stefanowskiego, najnowszego podwórca miejskiego, który zrealizowano niedawno pomiędzy ul. Potza i ul. Radwańską ze środków Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Platon jest jedną z czterech inwestycji mieszkaniowych realizowanych obecnie przez Real Development. Ta sama firma buduje Manu Park – dom wielorodzinny na działce u zbiegu ul. Ogrodowej z ul. Nowomiejską, Ewelin II – drugi etap osiedla w zabudowie wielorodzinnej przy ul. Obywatelskiej 110B oraz Hygge House – zespół 12 apartamentów w zabudowie dwukondygnacyjnej przy ul. Rybackiej 34.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych