Ruszyły odbiory mieszkań na osiedlu Wioletta w Warszawie

Polnord rozpoczął wydawanie mieszkań klientom na osiedlu Wioletta. To już ostatni z trzech siostrzanych projektów, które razem tworzą kameralny, elegancki kompleks mieszkaniowy w królewskiej dzielnicy Warszawy – na Wilanowie.

Autor: housemarket.pl 08 września 2021 13:42

Kolejny projekt Polnordu w sercu Wilanowa, przy ul. Herbu Janina, już wita nowych mieszkańców. Do dwóch ukończonych pod koniec zeszłego i na początku tego roku projektów Wilania i Wiktoria właśnie dołączył ostatni – Wioletta. W sumie cały kompleks liczy dziewięć 4-piętrowych budynków po 30 mieszkań każdy. Niska zabudowa zapewnia kameralną atmosferę, a strefy rekreacyjne i wyciszające – możliwości odpoczynku wśród zieleni.

- Kompleks Wilania, Wiktoria, Wioletta jest położony w jednej z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Doskonale wpisuje się w wizję zielonych, funkcjonalnych osiedli, którą staramy się realizować zarówno w Polnordzie, jak i Cordii. Chcemy, żeby nasze projekty umożliwiały mieszkańcom życie w spokojnej okolicy, a jednocześnie gwarantowały im szybki dostęp do sklepów i punktów usługowych oraz komunikację z innymi częściami miasta. Taki właśnie jest Wilanów. To nieustannie bardzo chętnie wybierana przez klientów, dynamicznie rozwijająca się dzielnica. Mieszkańców przyciąga też jej nowoczesny charakter i wysoki poziom bezpieczeństwa - mówi Michał Melaniuk, prezes zarządu Polnord.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt osiedle przygotowała pracownia architektoniczna Medusa Group. Projektanci postawili na elewację pokrytą płytkami klinkierowymi w kolorze grafitu, które kontrastują z balustradami balkonów wykonanych z jasnego, „mlecznego” szkła. Części wspólne zaprojektowane zostały z użyciem drewna, stali i betonu architektonicznego. Atutem projektu są przestronne balkony i zielone ogródki do 40 mkw. Mieszkania sięgają 272 cm.

Co istotne, na terenie osiedla zaplanowano liczne udogodnienia ułatwiające codzienne funkcjonowanie mieszkańców: boksy rowerowe, wózkownie, komórki lokatorskie przypisane do części lokali, a także cichobieżne windy i wideodomofony. Cały teren jest monitorowany.

CZYTAJ TEŻ: POLNORD Z KOLEJNYM OSIEDLEM W WARSZAWIE 

Polnord stawia na zieleń

Ponad połowę terenu osiedla zajmują tereny biologiczne czynne. Zieleń wypełnia i porządkuje przestrzeń pomiędzy budynkami, tworząc wewnętrzny park o powierzchni aż 1,5 ha. W kompleksie znajdują się też strefy rekreacyjne i sześć stref wyciszających, w tym łąki kwietne, szpalery drzew i zielone wzgórze. Wśród wysokich, ozdobnych traw i kwiatowych krzewów, posadzono brzozy, jarzęby oraz klony.

Warto dodać, że na terenie osiedla stanął ostatnio także hotel dla pożytecznych insektów wybudowany przez Polnord w ramach inicjatywy Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W maju tego roku PZFD zorganizował akcję bicia rekordu Guinessa na największy dom dla owadów na świecie, w której zarówno Polnord, jak i Cordia wzięły udział jako firmy członkowskie.

Polnord na Wilanowie

Wilanów to jedna z topowych dzielnic Warszawy. Przy stosunkowo niewielkiej liczbie mieszkańców (40 tys.), ma znakomitą infrastrukturę. M.in. z tego względu kompleks Wilania, Wiktoria, Wioletta to nie jedyny projekt Polnordu w tej okolicy. Znajdują się tu także inne osiedla zrealizowanego przez polskiego dewelopera: osiedle Brzozowy Zakątek, niemal sąsiadujące z WWW i szczególnie atrakcyjne dla rodzin z małymi dziećmi, a także Śródmieście Wilanów, pięcioetapowy projekt w obrębie ulic Kazachskiej i Branickiego. Osiedla zostały oddane do użytku odpowiednio w 2018 i 2016 roku.

Generalnym wykonawcą całego kompleksu Wilania, Wiktoria, Wioletta jest spółka API.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych