Rządowe mieszkania w Oławie już gotowe

Dolnośląska Oława to kolejna lokalizacja, w której zakończono budowę osiedla w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Inwestycja przy ul. Paderewskiego to 144 mieszkania w trzech niskich, czterokondygnacyjnych budynkach.

Autor: housemarket.pl 12 sierpnia 2022 14:28

  • Osiedle Oława powstało na podstawie projektu przygotowanego przez pracownię MH Architekci.
  • Osiedle zlokalizowane jest przy ulicy Paderewskiego.
  • Jest to wspólne przedsięwzięcie spółki PFR Nieruchomości i władz miasta Oława, które wskazały teren pod realizację osiedla.

Projektanci zaproponowali kameralne budynki o prostych bryłach i jasnym odcieniu elewacji. Każdy z trzech bloków posiada strefę wejściową w innym kolorze. To rozwiązanie ułatwia poruszanie się po osiedlu. Pomiędzy budynkami znajduje się zielona przestrzeń wypoczynku i rekreacji wraz z placem zabaw. Przyszli najemy będą mieli do dyspozycji około 170 miejsc postojowych.

Osiedle przy ul. Paderewskiego zaoferuje przyszłym najemcom mieszkania o zróżnicowanej strukturze oraz metrażach – od 25 metrowych kawalerek do niespełna 70 metrowych M3. Najemcy będą mogli wybierać pomiędzy mieszkaniami z wydzieloną kuchnią i lokalami z aneksem kuchennym. W ramach inwestycji powstało także 8 mieszkań przystosowanych do osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie mieszkania zostały wykończone w standardzie podstawowym – mają pomalowane na biało ściany, panele podłogowe, drzwi wewnętrzne, glazurę i terakotę oraz w pełni wyposażone łazienki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Nabór do mieszkań przeprowadził Urząd Miasta Oława, który ustalił kryteria dla osób ubiegających się o zawarcie umowy najmu. Osoby biorące udział w rekrutacji nie mogły być właścicielem innej nieruchomości oraz musiały spełniać warunki finansowe ustalone przez samorząd. Obecnie trwa weryfikacja złożonych wniosków.

Oława jest kolejną- po Wałbrzychu - dolnośląską lokalizacją inwestycji zrealizowanej przez PFR Nieruchomości. Kolejne mieszkania powstaną we Wrocławiu, w którym trwa budowa osiedla Nowa Kolejowa z niemal 500 lokalami w formule najmu instytucjonalnego. W projektowaniu są następne inwestycje - pierwszy etap osiedla przy ul. Zatorskiej na Psim Polu oraz przy ul. Białowieskiej na wrocławskich Popowicach. Od lipca 2021 roku trwa także budowa 221 mieszkań przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu.
Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego - Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych