Rzeszów. Plac Garncarski doczeka się hotelu i apartamentów?

Radni Rzeszowa przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla ul. Szpitalnej. Czy to oznacza, że plac Garncarski doczeka się hotelu i apartamentów?

Autor: HouseMarket.pl 01 lutego 2017 12:07

Spółka DevelopRes przeprowadziła wraz z rzeszowskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Urzędem Miasta konkurs architektoniczny na projekt zagospodarowania tej przestrzeni. Konkurs wygrała praca z Hiszpanii, której autorami są Joanna Jędruś-Cabrera, Juan Jose Baena Martinez, Marta Gomez Martinez oraz zespół Bakpak Architects.

Koncepcja budynku przypomina kształtem wielki piec garncarski oraz przywodzi na myśl kształty wyłaniające się w procesie tworzenia glinianych garnków. Architekci zaproponowali zastosowanie ceramicznych żaluzji na wewnętrznej elewacji budynku, na zewnętrznej zaś ma się znaleźć okładzina z ceramicznych płytek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sam budynek będzie składał się z siedmiu kondygnacji nadziemnych i trzech  podziemnych (w tym dwóch parkingowych). W górnej części obiektu powstaną pokoje hotelowe i apartamenty mieszkalne. Ofertę rozrywkową zapewnią puby, lokale z gastronomią, klub muzyczny i przestrzeń usługowo-handlowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych