Sceneria Parkowa. Nowe, kameralne osiedle w Gdynihousemarket.pl - 10 lutego 2021 11:41


Rozpoczęła się przedsprzedaż eleganckiej inwestycji w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack. Projekt będzie wyjątkowo limitowany – zakłada realizację zaledwie 51 mieszkań oraz 9 lokali usługowych w dwóch, 3-piętrowych budynkach.


Sceneria lasu i miasta

Osiedle powstanie przy ulicy Parkowej, w sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To bezpieczna i przyjazna okolica, gdzie dominuje nowoczesna i niska zabudowa rodzinna. Bliskość ważnej gdyńskiej arterii komunikacyjnej (ulicy Wielkopolskiej), przystanków autobusowych i stacji PKM oraz szybki dojazd do Obwodnicy Trójmiasta sprawiają, że Sceneria Parkowa będzie świetnie skomunikowana z całym Trójmiastem. W pobliżu znajdują się: nowopowstałe centrum handlowe, przedszkola, obiekty sportowe, restauracje, sklepy, lokale usługowe oraz punkty opieki zdrowotnej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowe mieszkania w gdyńskim stylu

Sceneria Parkowa łączy w sobie najlepsze cechy Gdyni – jej kameralność i wysoką jakość życia z bliskością lasów, orłowskiej plaży i morza. Za realizację inwestycji odpowiada doświadczony, trójmiejski deweloper Allcon. Już teraz wiadomo, że budowa będzie realizowana w jednym etapie. Sceneria Parkowa będzie enklawą prywatności i spokoju.

- Sceneria Parkowa to inwestycja o podwyższonym standardzie - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon Osiedla. – Nie tylko ze względu na atrakcyjną lokalizację i zielone otoczenie, ale też wysokiej klasy architekturę, udogodnienia i szlachetne wykończenie z użyciem droższych, wytrzymałych, nowoczesnych materiałów.

Projektanci postawili na funkcjonalną, współczesną architekturę, nawiązującą do zabudowy tej części Gdyni. Jasne elewacje budynków Scenerii Parkowej będą wyróżniać się uszlachetnionymi detalami elewacji z wykorzystaniem mineralnych płytek klinkierowych.

Twórcy osiedla zadbali także o przestrzeń zieloną wokół budynków. W południowo-zachodniej części inwestycji powstanie park z placem zabaw, urozmaicony drzewami i niską roślinnością ozdobną. Donice z zielenią udekorują cały teren nieruchomości.

Sceneria wnętrz

Dużo uwagi poświęcono również projektowi wnętrz inwestycji. Łączy one miejski charakter z szacunkiem do natury. Użyte materiały i kolory będą zaczerpnięte z otoczenia osiedla. We wnętrzach pojawi się więc cegła, ciemnoszare wykończenia, czerń, szarość oraz głęboka zieleń. Całość uzupełnią złote i miedziane lampy, które umilą przestrzeń ciepłym światłem. Atutem Scenerii są też perfekcyjnie strefowane mieszkania. Te zlokalizowane na parterze będą wyróżniać się ponadstandardową wysokością pond 3 metrów.

Udogodnienia i lokale na Parkowej

Ważnym elementem, uzupełniającym mieszkalną funkcję budynków Scenerii Parkowej, będzie też 9 lokali usługowych zlokalizowanych na parterze inwestycji z przeszklonymi witrynami od strony ulicy Parkowej. Wzdłuż lokali został zaprojektowany szeroki chodnik oraz liczne ławki, donice i klomby kwiatowe. W strefie pomiędzy budynkami powstanie plac, który umożliwi właścicielom lokali gastronomicznych zorganizowanie latem ogródków z zewnętrznymi stolikami i parasolami. Będzie to idealny punkt sąsiedzkiej integracji i spotkań przy kawie lub lunchu. W związku z miejskim charakterem, Sceneria Parkowa nie będzie ogrodzona, ale projektanci zadbali o szereg rozwiązań dbających bezpieczeństwo mieszkańców. Cały teren osiedla zostanie oświetlony za pomocą klimatycznego oświetlenia. Zaprojektowano nocną iluminację zarówno budynków, jaki i całego terenu osiedlowego. Do wyłącznego korzystania przez mieszkańców oddana będzie strefa rekreacyjna na świeżym powietrzu. Osiedle zostanie wyposażone w podziemną halę garażową, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie na wózki i rowery.

Budowa w 2021 roku

Budowa Scenerii Parkowej rozpocznie się w II kwartale 2021 roku. W ofercie znajdą się mieszkania od 2 do 5 pokoi, z metrażem od 43 do 123 mkw. Na parterze dostępne będą przestronne ogródki od 50 do aż 230 mkw. Ceny zaczynają się od 9.500 tyś za mkw.