SGI ponownie na Mokotowie. Powstanie kameralna Moja Bluszczańska

Spółka deweloperska SGI rozpoczyna realizację kolejnego projektu zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie.

Autor: Housemarket.pl 13 grudnia 2021 11:17

  • Powstanie 67 mieszkań.
  • Osiedle będzie gotowe pod koniec 2023 roku.

Pomiędzy ulicami Bluszczańską i Bartycką powstanie pierwszy etap kameralnego osiedla o nazwie „Moja Bluszczańska”, które dostarczy 67 mieszkań o metrażach od 40 do 120,5 mkw. W budynku znajdzie się też pięć lokali usługowych. Zakończenie budowy i rozpoczęcie przekazywania kluczy nowym właścicielom zaplanowane jest na koniec 2023 roku. Ponadto SGI wybuduje również fragmenty dwóch dróg publicznych od strony ul. Bluszczańskiej. Ulice wraz z całą niezbędną infrastrukturą – chodnikami, zielenią i zagospodarowaniem terenu, będą miały długość ok. 160 metrów. Koszt realizacji to ok. 2,2 mln zł.

Moja Bluszczańska to już kolejna inwestycja mieszkaniowa SGI na mokotowskich Siekierkach. Deweloper niebawem rozpocznie budowę pierwszego etapu, a oferta zawierająca mieszkania 2,3 i 4- pokojowe trafiła do sprzedaży. Nowe osiedle dostarczy 67 mieszkań usytuowanych na czterech piętrach oraz 5 lokali usługowych na parterze. Na przyszłych właścicieli czekać będzie także ponad 100 miejsc postojowych – podziemnych i naziemnych, 12 komórek lokatorskich i 36 boksów rowerowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowocześnie i z klasą

Nowe osiedle powstaje z myślą o jakości życia mieszkańców. Moja Bluszczańska, to czteropiętrowy budynek zaprojektowany w minimalistycznej i jednocześnie nowoczesnej stylistyce, wyróżniający się dużymi przeszkleniami oraz białą elewacją przełamaną wizualnie elementami rdzawo-miedzianymi. Deweloper zadba także o tereny z dużą ilością różnorodnej zieleni, plac zabaw dla dzieci oraz stojaki na rowery. Mieszkania mają ergonomiczny rozkład, dostęp do dużej ilości światła naturalnego oraz komfortową wysokość – aż 272 cm. Dodatkowo każde – niezależnie od piętra – zostanie wyposażone w żaluzje zewnętrzne oraz będzie mieć zapewnioną możliwość instalacji klimatyzacji. W ofercie znalazło się 67 mieszkań o powierzchni od 40 do 120,5 mkw.

W Mojej Bluszczańskiej nie zabraknie także ekologicznych rozwiązań. Na dachu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, na parkingu naziemnym znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a do podlewania terenów zielonych wykorzystywana będzie woda deszczowa.

– Mokotowskie Siekierki to osiedle bliskie naszej spółce. Jesteśmy tu obecni już od wielu lat i niezmiennie chcemy je rozbudowywać i rozwijać. Czujemy się częścią lokalnej społeczności, dlatego tak ważne było dla nas pozyskanie kolejnych działek, właśnie w tym rejonie Warszawy. Obecnie startujemy z realizacją nowej, kameralnej inwestycji – Moja Bluszczańska, która dostarczy zarówno mieszkania o podwyższonym standardzie, jak i lokale usługowe. Wszystko z myślą o komforcie i wygodzie przyszłych mieszkańców – wyjaśnia Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI. - Będzie to pierwszy etap inwestycji docelowo zlokalizowanej między ul. Bluszczańską i Bartycką. Poza tym projektem przygotowujemy dodatkowo trzy inne budowy w okolicy na łącznie 350 mieszkań. Z kolei w połowie roku do sprzedaży powinny trafić dwie nowe inwestycje SGI we Włochach i Wilanowie – dodaje Robert Stachowiak.

Zielona lokalizacja

Osiedle Moja Bluszczańska jest zlokalizowane na warszawskich Siekierkach, czyli w sercu "młodego Mokotowa", popularnego ze względu na walory przyrodnicze i dobrą komunikację. Usytuowanie inwestycji umożliwia aktywny wypoczynek na zielonych terenach okolic Wisły, a jednocześnie szybki dojazd i połączenia z kluczowymi dla życia zawodowego i kulturalno-rozrywkowego Śródmieściem i Mokotowem.

SGI realizując swoje projekty, dostarcza mieszkańcom i miastu dodatkowe udogodnienia. Przy swojej najnowszej inwestycji, deweloper także wybuduje fragmenty dwóch dróg publicznych o długości 160 metrów. Będą one zlokalizowane od strony ul. Bluszczańskiej, a budujący uwzględni całą niezbędną infrastrukturę – chodniki, pas zieleni oraz oświetlenie. Co więcej, zrealizowane w tym miejscu drogi pomogą obsłużyć komunikacyjnie planowaną w okolicy szkołę. Koszt tej realizacji wyniesie ok. 2,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych