SGI wraca do Łodzi. Ruszają prace nad kolejnym etapem osiedla Sokołówka

Spółka SGI, która do tej pory zrealizowała w Łodzi już trzynaście projektów mieszkaniowych, wraz z nowym rokiem wystartowała z pracami przy kolejnym, IV etapie osiedla Sokołówka. Najnowszy VIII-piętrowy budynek dostarczy 63 lokale i ponad 90 miejsc parkingowych. Zakończenie prac zaplanowane jest na połowę 2023 roku.

Autor: housemarket.pl 11 stycznia 2021 12:24

Sokołówka to osiedle składające się w tym momencie z sześciu budynków położonych w malowniczej, zielonej i spokojnej okolicy, tuż przy dolinie rzeki Sokołówka. Pod koniec 2020 roku SGI otrzymało pozwolenie na budowę przedostatniego etapu inwestycji i rozpoczęło prace przygotowawcze do jego realizacji. Do sprzedaży trafi ponad 60 mieszkań 2, 3, 4 i 5-pokojowych o różnych metrażach, zaczynających się od 52 do 123 mkw. Na uwagę zasługują apartamenty o powierzchniach ponad 100 mkw. z dużymi tarasami, zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach budynku. Hala garażowa zmieści ponad 90 miejsc parkingowych. Znajdą się tam również boksy dla rowerów.

- Wracamy do Łodzi po prawie półtorarocznej przerwie. Jesteśmy mocno związani z tym miastem, mamy doświadczenie w realizacji wysokiej jakości mieszkań na tym rynku i wiemy, czego oczekują klienci. Nasze dotychczasowe projekty cieszyły się dużą popularnością i dlatego postanowiliśmy kontynuować prace przy osiedlu Sokołówka. Rozpoczynamy budowę kolejnego, przedostatniego etapu tej inwestycji, której lokalizacja jest szczególnie doceniana przez osoby lubiące spokój i zieloną okolicę, przy jednoczesnej bliskości centrum - mówi Robert Stachowiak, prezes zarządu SGI.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Za projekt architektoniczny odpowiada szczecińska pracownia Mellon. Nowy etap kontynuuje koncepcję zabudowy całego osiedla Sokołówka jako zespół minimalistycznych budynków z jasnymi elewacjami oraz dużymi balkonami i tarasami. Sokołówka to połączenie nowoczesnej architektury z klasyczną elegancją. Z pozoru proste bryły wpasowują się w otaczającą zieleń i rzekę Sokołówkę. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, osiedle jest ogrodzone i monitorowane. Na najmłodszych czeka też plac zabaw położony w obrębie inwestycji.

Sokołówka to miejsce do zamieszkania dla osób, które cenią sobie bliskość centrum, ale jednocześnie marzą o cichej i spokojnej okolicy. Osiedle otoczone jest zielenią – od doliny rzeki Sokołówka, wraz ze zbiornikiem wodnym, dzieli je kilka kroków. Po drugiej stronie ul. Zgierskiej, nieopodal której znajduje się inwestycja, położony jest rozległy Park Julianowski, co oznacza dla mieszkańców codzienny kontakt z naturą, ciszę i czyste powietrze. W sąsiedztwie znajdują się również miejsca pozwalające na aktywne spędzanie czasu – korty tenisowe oraz inne obiekty sportowe.

Bez trudu i w krótkim czasie można dotrzeć także do centrum Łodzi oraz najważniejszych punktów handlowych. Od osiedla dzieli je zaledwie 5 minut jazdy samochodem. Obok inwestycji znajdują się przystanki autobusowe, a dzięki bliskości Al. Włókniarzy, zmotoryzowani bardzo szybko dostaną się do dowolnej części miasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych